У Національному банку України розкрили, як побудований захист української банківської системи від російських атак на енергетичну інфраструктуру. Про це у інтерв’ю виданню The Banker розповів голова НБУ Андрій Пишний.
"Перший рівень – це НБУ і система протоколів центрального банку, яка дає йому змогу працювати і виконувати свої функції за будь-яких умов. За повної або часткової втрати зв'язку, відсутності транспорту, стабільного зв'язку з персоналом запрацює система сповіщень, перевезення персоналу, обміну повідомленнями. Другий рівень – співпраця і взаємодія між НБУ і банківською системою для забезпечення її функціонування в умовах тотального відключення електроенергії чи відсутності зв’язку", - деталізує Андрій Пишний.
Він говорить, що у випадку активації POWER BANKING як мінімум 35% мережі відділень системно важливих банків повинні працювати в умовах блекауту та за відсутності зв’язку.
Зараз до мережі POWER BANKING належать 2360 відділень (тобто понад 50% від загальної кількості банківських відділень), що мають автономні джерела електроенергії та зв'язку. Громадяни України знають, які відділення працюють в умовах знеструмлення, тому що їх відповідним чином позначено.
"Є карта та інформація, а також взаємодія з місцевою владою", - відзначає Андрій Пишний.
Крім того, банківський сектор працює в частині пунктів незламності, які відкрилися минулого року у відповідь на регулярні атаки на енергетичну інфраструктуру. Це місця, куди люди можуть прийти, якщо немає світла чи опалення. Пункти незламності забезпечують базове опалення, їжу, точки для заряджання телефонів і комп’ютерів, а деякі, розташовані в адмінбудівлях, – можливість отримання готівки.
"Після активації протоколу POWER BANKING немає значення, клієнтом якого банку ви є. Ви стаєте клієнтом усієї мережі відділень POWER BANKING. Це загальнонаціональна мережа", – каже очільник Нацбанку.
Нагадаємо, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, наскільки частіше Росія стала застосовувати проти України дрони типу Shahed, а також припустив, якими можуть бути обстріли взимку.