Українські банки витримали удар пандемії коронавірусу – Шевченко

Поділитися
Українські банки витримали удар пандемії коронавірусу – Шевченко © Національний банк України
Нацбанк має намір продовжувати трансформацію банківського сектору.

Український банківський сектор витримав удар епідемії коронавірусу та продемонстрував високу стійкість, вважає очільник Національного банку України Кирило Шевченко.

«Український банківський сектор ще ніколи не був таким стійким»,- зазначив він у свої публікації для Atlantic Council.

За словами Шевченка, банки довели, що здатні відповідати сучасним викликам у сфері капіталу, ліквідності, прибутковості й технологічних інновацій, а найяскравішою рисою стало повернення довіри українців.

«Короткий відтік депозитів, свідками якого всі стали впродовж перших тижнів карантинних обмежень у березні 2020 року, нині вже є далеким спогадом», - зауважив Шевченко.

Зараз, запевняє голова НБУ, ситуація з вкладами від населення зовсім інша: річний темп зростання депозитів з боку домогосподарств у нацвалюті – 27%, в іноземній – 5%.

Водночас відбулося зниження відсоткових ставок по кредитах, тож в останні два місяці літа продемонструвало зростання обсягів позик для бізнесу на 2,2% і кредитів для домогосподарств на 3%, пише «Укрінформ».

«Нинішні сприятливі умови забезпечують українському бізнесу можливості отримувати доступніші позики. Це дозволяє їм покривати короткострокові потреби та фінансувати масштабні проекти», - додав очільник Нацбанку.

Поступове оцифровування банківських послуг розширює можливості для клієнтів, наголошує Шевченко. У цьому контексті він згадав запуск у серпні системи електронних платежів у режимі 24/7: «Це дає банкам, що працюють в Україні, можливість проводити платежі клієнтів цілодобово».

Попри те, що покращення у сфері фінансування «просувається у правильному напрямку», говорити про якийсь сплеск поки що зарано, вважає він.

Попри труднощі для світової економіки, українська влада має намір продовжити приватизацію державних банків, зазначив Шевченко.

«Ми вже обговорювали плани зменшення присутності держави в українському банківському секторі з представниками Лондонської фондової біржі. Наша поточна стратегія часткової приватизації державних банків України передбачає, що кроки до продажів розпочнуться не пізніше кінця 2024 року», - підсумував Кирило Шевченко.

В інтерв’ю ZN.UA голова НБУ охарактеризував ситуацію у фінансовій системі України як «досить непогану».

«Банківський сектор працює стабільно і прибутково. Ми бачимо певне зниження дохідності банків. Але це цілком зрозуміло і пов’язано виключно зі зниженням ділової активності та попиту на банківські послуги, наприклад на кредитування», - наголошував він.

За словами Шевченка, Нацбанк не відмовлятиметься від трансформації банківського сектору через коронакризу: «Ми ж не живемо окремо від країни, і криза нас теж пригальмувала. Але це технічні, а не стратегічні затримки», - запевнив голова регулятора.

Докладніше про розвиток банківського сектору і кредитування, та здатність України пройти цю зону турбулентності з мінімальними втратами читайте в інтерв’ю Юлії Самаєвої «Кирило Шевченко: «МВФ - це не про гроші, це про довіру»» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі