Українська продукція дешевшатиме в світі - прогноз НБУ

Поділитися
Українська продукція дешевшатиме в світі - прогноз НБУ © ZN.UA
Прогноз до 2025 року.

НБУ прогнозує довгострокове зниження цін основних експортних товарів України. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Причина падіння світових цін на ці товари – збільшення пропозиції на ринку. За оцінками НБУ, вони досягнуть свого допандемічного рівня у 2025 році (тобто до кінця горизонту планування).

До третього кварталу 2025 року Нацбанк прогнозує невпинне зниження світових цін на метал.

Водночас, у випадку з цінами на сталь та залізну руду НБУ переглянув прогноз у бік підвищення у 2023 році в порівнянні з попереднім прогнозом. Це пов’язано із суттєвим зростанням попиту з боку Туреччини через необхідність відбудови у регіонах, що постраждали від землетрусу на початку лютого цього року.

У випадку із зерновими у 2023 році ціни коливатимуться у відносно вузьких межах, пропозицію на ринку забезпечуватиме, зокрема, й Україна завдяки роботі зернового коридору, зазначається у звіті НБУ. Цьогоріч ціни від великого падіння втримуватимуть збільшення використання зерна в харчовій промисловості та в якості кормів, а також зниження світових запасів другий рік поспіль, за прогнозом – на 2,6%.

Надалі ж нарощування виробництва пшениці та кукурудзи спричинить тривале зниження світових цін, прогнозує Нацбанк.

Втім, тенденції до зниження цін триватимуть не лише щодо української продукції. Так:

  • Збільшення економічної активності у більшості регіонів світу призведе до короткострокового підвищення світових цін на енергоносії. Найвагоміший внесок матиме відкриття китайських кордонів для туристів та активізація незадоволеного попиту в Китаї.
  • Проте надалі світові ціни на нафту перебуватимуть під тиском через нарощування виробництва у США та окремих країнах Латинської Америки й Африки. Впливатиме й пропозиція дешевої (через міжнародні санкції) російської нафти.
  • Швидке зменшення залежності Європи від трубопровідного газу з РФ на тлі збільшення виробництва та поставок СПГ у США та інших країнах призведе до здешевшання блакитного палива на всьому прогнозному горизонті – до третього кварталу 2025 року.
  • Водночас високий попит на СПГ у країнах Азії збереже конкуренцію за ресурс з Європою, що стримуватиме ціни від стрімкого падіння, прогнозує НБУ.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі