Україні не загрожує значне збільшення дефіциту держбюджету, на відміну від розвинених країн — Марченка

Поділитися
Україні не загрожує значне збільшення дефіциту держбюджету, на відміну від розвинених країн — Марченка © Василь Артюшенко, ZN.UA
Дефіцит держбюджету в січні-листопаді виявився меншим від плану на 118,3 млрд грн.

Міністр фінансів Сергій Марченко, представляючи проект держбюджету на 2022 рік, заявив про те, що розвинені країни можуть помітно збільшувати дефіцит бюджету за часів кризи, на відміну від тих, що розвиваються, до яких належить і Україна. Мовляв, що дозволено одним, не дозволено іншим.

«Це характеризується зростанням дефіцитів бюджетів провідних країн світу, які іноді сягають рівня 10-14% ВВП. За останні 60 років існування ОЕСР роль держави в економіці найвища. Проте існує різниця між можливостями проведення такої політики в розвинених країнах, що розвиваються, до яких належить Україна. Це практика подвійних стандартів. Те, що дозволено іншим, не дозволено тобі», - заявив Марченко.

За оцінками Мінфіну, загальний фонд держбюджету за січень-листопад 2021 року був виконаний з дефіцитом 57,4 млрд грн проти запланованого 175,7 млрд грн. У листопаді до загального фонду держбюджету надійшло на 11,3 млрд грн більше, ніж було заплановано. За січень-листопад 2021 року надійшло 984,3 млрд грн (на 41,6 млрд грн більше від плану).

Витрати з початку 2021 року за загальним фондом держбюджету склали 1,04 трлн. грн. або 93,5 % від розпису на звітний період.

Фактичні державні запозичення до загального фонду держбюджету становили 478,8 млрд грн (78,2% від плану).

При цьому від розміщення ОВДП на фінансування держбюджету залучено 313,3 млрд. грн., у тому числі в іноземній валюті 85,6 млрд. грн. У відомстві зазначають, що із зовнішніх джерел також залучено 143,7 млрд. грн. Водночас, платежі з погашення держборгу за січень-листопад становили 412,3 млрд грн (96,4% плану), платежі з обслуговування – 142,4 млрд грн (96,4% плану).

Рада сьогодні ухвалила у другому читанні проект держбюджету на 2022 рік (№6000). Документ у другому читанні підтримали 264 депутати, загалом – 268. Доходи держбюджету на наступний рік заклали у розмірі 1,332 трлн грн. Видатки у держбюджеті наступного року закладено у розмірі 1,5 трлн грн.

Повідомлялося, що   виконання державного бюджету на поточний рік   становить 104% (більше плану понад 28 млрд грн до загального фонду). Кабмін запропонує Раді із цих грошей виділити 12 млрд грн на субсидії.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі