Україні доведеться поступитися частиною свого економічного суверенітету на деякий час – експерт про інвестиції в повоєнну Україну

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Без належного зовнішнього контролю інвестиції в Україну не повернуться. І така перспектива, скоріш за все, не викличе заперечень всередині українського свуспільства. 

Україна на деякий час буде змушена поступиться частиною свого економічного суверенітету, наділивши функціями контролю країни-парнери. Про це пише виконавчий директор Інституту фіскальної відповідальності, незалежний консультант з управління державними фінансами Балаж Ромхані у своїй колонці на ZN.UA.

Країни - партнери мають розділити ризики України, аби сприяти притоку не спекулятивних інвесторів, вважає Балаж Ромхані. І єдиний дієвий спосіб це зробити - домовитися про надійні та ефективні превентивні механізми.

Експерт зазначає, що Україна на деякий час поступиться частиною свого економічного суверенітету. При цьому, на його думку, ця частина, має бути більшою, ніж економічний суверенітет, від якого відмовилися країни — члени єврозони. Допустити Європейське управління з питань запобігання зловживанням і шахрайству (OLAF) — це лише початкова точка.

Крім того, внутрішнє законодавство має надати офіційні повноваження якомусь зовнішньому агенту в ключових процесах прийняття рішень.

Причому, в короткостроковій перспективі в обмін на це Україна не зможе отримати жодних прав або важелів впливу на інші країни.

Як прогнозує Балаж Ромхані, така перспектива не викличе заперечень всередині українського свуспільства. Проблема полягатиме в іншому. 

"Імовірно, більшість українських громадян погодилися б зв'язати руки власного уряду у такий спосіб і з цієї причини на обмежений період часу. Набагато складнішим є запитання: хто має бути попечителем інтересів іноземних платників податків? Можливо, певний тристоронній орган, що складається з Єврокомісії, МВФ і певного міжнародного банку розвитку, може бути достатньо представницьким і легітимним і водночас компетентним та ефективним", - вважає експерт.

Детальніше читайте про це на ZN.UA в публікації "Економічний суверенітет повоєнної України: ані кроку назад?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі