Україні дали непублічно зрозуміти, що ніякого «дуже великого будівництва» іноземні партнери не потерплять - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні дали непублічно зрозуміти, що ніякого «дуже великого будівництва» іноземні партнери не потерплять - експерт © Велике будівництво / Facebook
Скандал зі зламом корпоративного управління в «Нафтогазі», який зрештою став банкрутом, Україну поки нічому не навчив.

Гранти, кредити та інвестиції в Україну прийдуть або за зрозумілими та загальноприйнятими на Заході правилами, або Україна не отримає нічого. Це непублічно дали зрозуміти українській владі, пише у статті на ZN.UA енергетичний експерт Микола Тесля.

«Система наповнення партійних та інших кишень через прямі «договорняки» діє в Україні вже чверть століття. Одна проблема — європейці та американці не хочуть за неї платити. Непублічно партнери дали зрозуміти, що ніякого «дуже великого будівництва» вони не потерплять: гранти, кредити та інвестиції підуть у компанії, які працюють за зрозумілими всім правилами», - зазначає експерт.

Партнери хочуть, аби гроші, які вони виділяють для України, хоч якось контролювалися. І для цього на Заході існує механізм наглядових рад, який в Україні, в очах іноземних партнерів, вже рік як спаплюжений - історією з призначенням глави НАК "Нафтогаз України". І те становище, в якому опинився на сьогодні «Нафтогаз», це своєрідне "превью" того, яким чином ситуація ровиватиметься надалі, у разі, якщо Україна не зробить висновки.

«Згадайте про «Нафтогаз». Ще торік у нього була наглядова рада, з незалежними іноземцями. Тоді в компанії були і газ, і гроші на його купівлю. Минулого літа корпоративну реформу найбільшого платника податків у державі поламали, і вже сьогодні компанія в дефолті та просить грошей із мізерного бюджету, знесиленого війною. І справа не в Коболєві чи Вітренкові — ці два хлопчики, зрештою, схожі і освітою, і мільйонами на рахунках. Справа у тім, хто наглядав за їхньою роботою», - пише експерт.

Водночас, вважає він, скандал зі зламом корпоративного управління в «Нафтогазі» нічого не навчив тих, від кого в Україні залежить впровадження цієї реформи.

«В офісі президента ця історія тільки підігріла апетити. Під час війни там придумали і провели через Верховну Раду закони, які дозволяють звільняти та призначати кого завгодно, прикриваючись «питаннями національної безпеки», - наголосив експерт.

Чому Україні доведеться рахуватися з правилами, які вигадали на Заході для контролю над державними грошима - через наглядові ради, або втратити все. Які ознаки того, що влада відкочується до практики, коли великі платежі йдуть «за командою згори», а до роботи залучаються лижні інструктори під виглядом інвесторів, читайте про це в статті Миколи Теслі - «Конфлікт із західними партнерами назріває. Подякуємо енергетикам».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі