Україна закликає продовжити зернову угоду без РФ: Страховики та вантажовідправники мають сумніви — Bloomberg

Поділитися
Україна закликає продовжити зернову угоду без РФ: Страховики та вантажовідправники мають сумніви — Bloomberg Фото ілюстративне © Олександр Кубраков
Вихід РФ із зернової угоди поставив під загрозу ключовий торговельний маршрут з України.

Україна наполягає на продовженні експорту зерна з ключових портів після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. Страховики та вантажовідправники не дуже впевнені щодо цього, пише Bloomberg.

Вихід РФ із зернової угоди цього тижня означає, що Росія більше не гарантуватиме безпечне проходження водним шляхом. Україна закликає інші країни допомогти з транспортуванням із трьох своїх портів, на які поширювалася угода.

США заявили, що супровід суден не є варіантом, а страховий брокер Marsh у вівторок, 18 липня, призупинив свою програму експорту зерна з України, підкресливши майбутні проблеми.

"Жоден розсудливий власник не поїде туди незастрахованим", - сказав керуючий директор компанії Doric Shipbrokers SA, яка раніше відправляла судна через морський прохід, Васіліс Муйіс. Без захисту безпечного коридору "українська торгівля мертва".

Чорноморські порти України є життєво важливою артерією для продажу зерна за кордон - історично на них припадає основна частина поставок і зараз триває сезон збору врожаю. Угода допомогла ліквідувати відставання у поставках, яке виникло на початку війни, але закриття коридору може сповільнити надходження наступного врожаю на ринок.

Вихід Росії з угоди також відбувається на тлі того, як Україна просувається у контрнаступі на півдні.

Москва попередила, що небезпека для судноплавства залишається.

"Спроби продовжити зернову угоду без участі РФ повинні враховувати ризики, пов'язані з тим, що маршрут експорту зерна проходить поблизу зони бойових дій", - заявив прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков.

Звернення до Туреччини

Україна звернулася до ООН та Туреччини, яка виступила посередником у досягненні зернової угоди майже рік тому, з питанням, чи будуть вони і надалі підтримувати цю ініціативу.

"Головне завдання для України зараз - заручитися підтримкою Туреччини", - сказав генеральний директор HarvEast Holding Дмитро Скорняков.

Він припустив, що військовий супровід з боку Туреччини може бути використаний для суден, що заходять і виходять з українських портів.

Це був би дуже ризикований крок для Туреччини, і країна навряд чи візьме в ньому участь, за словами чиновника, знайомого з цим питанням. Туреччина не буде ризикувати своїми кораблями, щоб допомогти суднам з України, і замість цього вона зосереджена на перезапуску угоди за участю Росії.

Україна все ще може відправляти врожай наземним і річковим транспортом, але ці шляхи вимагають більше витрат, що з'їдає доходи фермерів. Поставки через ЄС також викликають напруженість у відносинах із сусідами.

Коли Росія ненадовго призупинила свою участь в угоді в жовтні, вона випустила попередження для суден, що прямували узгодженим коридором. Дія деяких страховок була призупинена, і принаймні одне судно, що прямувало до Одеси, повернулося назад.

"Я не думаю, що судновласники підуть в українські порти, поки коридори не будуть відновлені - це небезпечно", - сказав менеджер з якості морських перевезень в Intercargo Пол Маркідес.

13 липня глава Кремля Владімір Путін пригрозив виходом із зернової угоди, заявивши, що РФ готова повернутися, коли ООН виконає всі умови щодо Росії. 17 липня Росія заявила, що не продовжить участь у зерновій угоді. Захід розкритикував дії Кремля.

Наразі українська влада розробляє варіанти дій, щоб зберегти роль глобального гаранта продовольчої безпеки, захистити морські виходи на світовий ринок і забезпечити робочі місця для українців у портах та аграрній сфері.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі