Міжнародний банк реконструкції та розвитку (Світовий банк) надасть 100 млн доларів до 2025 року на відновлення Східної України. Про це повідомляє прес-служба Мінреінтеграції.
Міністерство і Всесвітній банк реалізує проект "Східна Україна: возз'єднання, відновлення і відродження" (ЗВ). Його мета - включення в соціально-економічне життя країни громад, що постраждали від агресії Росії. Планується залучати інвестиції в місцеву інфраструктуру на території Луганської області, підконтрольній українській владі.
Так, 22 вересня відбулися офіційні переговори із залучення коштів для реалізації проекту між українською урядовою делегацією та представниками Світового Банку. Сторони досягли згоди щодо тексту угоди і фіналізували переговори. Наступний етап - підписання угоди.
Лідер програм по інфраструктурі та сталого розвитку Світового банку в Україні Бахер Ель-Хіфнаві наголосив на важливості роботи над цим проектом.
"Команда представників міністерства і банку останній рік дуже активно співпрацювали над підготовкою цього проекту. Він поєднує сильні сторони Світового Банку: тут і сільське господарство, і будівництво доріг, і питання вирішення конфлікту. По суті це приклад кращої співпраці Світового банку з урядом України", - сказав він.
Проектом передбачено проведення капітального ремонту близько 183 км автомобільних доріг в Луганській області, які є ключовими транспортними коридорами в регіоні, і залучення інвестицій для відновлення сільського господарства через реалізацію окремих сільськогосподарських суб-проектів, спрямованих на вирішення наслідків збройної агресії РФ для сільськогосподарської галузі на території Луганської області, підконтрольної уряду України.
Проект «ВВЗ» складається з 4 компонентів: возз'єднання (1), відновлення (2), відродження (3) і компонент реагування на непередбачені надзвичайні ситуації (4). По першому компоненту планується залучення 65 млн. дол. США на ремонт і будівництво доріг, відповідальним виконавцем є Укравтодор. На компоненти 2, 3, 4 виділяється сумарно 35 млн. дол. США, а відповідальним за їх реалізацію є Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Кредит надається на 27 років під 0,25% річних, перші 12 років - пільгові.
Раніше повідомлялося про те, що ЄС готовий надати Україні 1,2 млрд євро макрофінансування, але за однієї умови.