Україна вирішила не визнавати атестати та дипломи РФ та ще 10 країн СНД, видані до 1992 року

Поділитися
Україна вирішила не визнавати атестати та дипломи РФ та ще 10 країн СНД, видані до 1992 року © Андрій Товстиженко, DT.UA
Підписантами угоди були РФ, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова.

Україна вийшла з угоди про співпрацю у галузі освіти в СНД, яка передбачала визнання атестатів, дипломів та звань, виданих та присвоєних в 11 країнах СНД до 1992 року. Відповідна постанова Кабінету міністрів України від 16 вересня 2022 року оприлюднена на "Урядовому порталі".

"Вийти з Угоди про співробітництво в галузі освіти, вчиненої 15 травня 1992 р. в м. Ташкенті", - йдеться в постанові.

Угода передбачала безстрокове визнання документів державного зразка про середню, професійно-технічну, середню спеціальну, вищу освіту, перепідготовку кадрів, про присудження наукових ступенів і вчених звань, виданих у державах-учасницях договору до 1992 року.

Крім того, вказана угода передбачала, що держави-учасниці сприяють задоволенню освітніх потреб населення, що належить до національних меншин і самобутніх етнічних груп, у тому числі шляхом створення умов для одержання освіти рідною мовою, надання взаємної допомоги в забезпеченні й розробці оригінальних підручників і іншої учбово-методичної літератури, у підготовці й перепідготовці педагогічних кадрів для національних меншин і етнічних груп.

Підписантами угоди, крім України, були Російська Федерація, Таджикистан, Туркменістан та Узбекистан. Пізніше до угоди приєдналися Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова.

Нагадаємо, водночас існувала також двостороння угода з Білоруссю про взаємне визнання й еквівалентність документів про освіту і вчені звання від 1998 року. Цей договір Україна денонсувала в квітні 2022 року.

У листопаді 2022 року припинить дію для України міжнародний договір між Україною та Росією про співробітництво в галузі освіти. Таке рішення Україна ухвалила в травні 2022 року.

Водночас, до сьогодні в Україні залишається чинним Порядок визнання і встановлення еквівалентності в Україні документів про освіту, виданих навчальними закладами інших держав. Даний порядок передбачає що документи громадян колишнього СРСР, видані до 15 травня 1992 року, не потребують визнання. Причому, порядок містить посилання на денонсовану 16 вересня Угоду про співробітництво в галузі освіти.

Продовжують діяти й інші документи, пов'язані з Угодою про співробітництво в галузі освіти, які містять посилання на денонсовану 16 вересня Угоду. Зокрема, це:

  • Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про взаємне визнання і еквівалентність документів про освіту і вчені звання
  • Деякі питання визнання і встановлення еквівалентності в Україні документів про освіту, виданих навчальними закладами інших держав
  • Про затвердження Порядку і встановлення еквівалентності в Україні документів про освіту, виданих навчальними закладами інших держав
  • Угода між Урядом України та Урядом Республіки Узбекистан про співробітництво в галузі освіти.

Крім того, залишається чинною:

  • Угода між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Республіки Білорусь про співробітництво в галузі освіти
  • Угода про співробітництво між Урядом України та Урядом Республіки Киргизстан в галузі освіти.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі