Україна виграла спір з ЄС щодо експорту лісу-кругляку

Поділитися
Україна виграла спір з ЄС щодо експорту лісу-кругляку Smart -Lab
Арбітражна група визнала право України вводити заборону на експорт лісоматеріалів.

Арбітражна група відповідно до статті 310 Угоди про асоціацію повідомила рішення про тимчасову заборону експорту з України лісоматеріалів в необробленому вигляді.

Зокрема, арбітри визнали, що Україна може і має право обмежувати експорт лісу за певних обставин. Так, існуюча заборона експорту 2005 визнана судом повністю правомірною.

У той же час арбітри визнали, що заборона 2015 року має бути відкоректована з урахуванням повного права України регулювати цю сферу діяльності відповідно до статей 290 і 293 Угоди про асоціацію. Заходи щодо коригування повинні бути здійснені у співпраці з ЄС.

"Рішення арбітрів дає нам широку свободу вибору заходів виконання рішення. Наріжним елементом його виконання буде створення нормального ринку всередині України. Отже першим кроком повинно стати схвалення Закону України «Про ринок деревини» 4197-1. Він повинен створити цивілізований ринок на основі успішного урядового експерименту з продажу лісу на аукціонах. Наступний крок - чітка регламентація з ЄС двостороннього протоколу про торгівлю лісом. І далі - аналіз потрібно нам знімати заборону експорту в цілому або просто припустити, що по відношенню до ЄС буде діяти особистий режим. Так чи інакше - маємо досить збалансоване рішення арбітрів і можливість на свій розсуд формувати політику з управління лісовим господарством", - прокоментував рішення арбітражу заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Качка.

Раніше в Мінекономіки повідомили про те, що арбітраж з ЄС щодо заборони експорту лісу-кругляку може коштувати Україні до 1 млн євро. Верховна Рада заборонила експорт необроблених лісоматеріалів : деревних порід (крім сосни) - з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року. Мораторій введено строком на 10 років. У 2018 році Верховна Рада прийняла закон про збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу необроблених лісоматеріалів.

Повідомлялося, що арбітражний процес проти України ініціював Євросоюз 20 червня 2019 року. Арбітражну палату з цього питання створили 28 січня 2020 року. Подавати письмові заяви в арбітраж можна до 27 лютого 2020 року.

Як писала для ZN.UA Юлія Самаєва, на країни Євросоюзу припадає 70% українського експорту деревини. В Євросоюзі з 2013 р діє Регламент ЄС, що встановлює критерії експорту деревини на ринок країн ЄС, - EUTR. Однак дослідження Earthsight показує, що цей закон не працює, і деревина незаконного походження систематично потрапляє на ринки ЄС.

Детальніше про контрабанду лісу читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Озеленення" Європи".

І в статті Ігоря Гужви "Дерев'яні" реформи і їх наслідки

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі