Україна в понеділок, 1 березня, відновила експорт електроенергії з "острова Бурштинської ТЕС" у європейську енергосистему ENTSO-E. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на дані платформи ENTSO-E.
Згідно з даними "Укренерго", станом на 18:45 вівторка експорт е/е в Угорщину здійснювався на рівні 486 МВт, Польщу - 210 МВт, Румунію - 93 МВт; сумарний обсяг склав 789 МВт.
При цьому імпортні поставки е/е в Україну здійснювалися зі Словаччини на рівні 188 МВт, Угорщини - 160 МВт, Румунії - 62 МВт; загальний обсяг склав 410 МВт.
Зберігався також імпорт е/е в Об'єднану енергосистему України (ОЕС) з Білорусі на рівні 100 МВт.
Учасники ринку вважають, що відновлення експорту е/е в Європу стало можливим як результат зниження електроспоживання всередині країни через потепління, а також збільшення навантаження на АЕС, які зараз працюють в кількості 12 енергоблоків з 15.
Нагадаємо, що з лютого Україна відновила імпортування електроенергії з Росії. Згідно з даними на сайті НЕК "Укренерго", імпорт вже склав більше 200 МВт-год. Крім того, імпорт електроенергії з Білорусі склав 480 МВт-год.
30 грудня 2020 року НЕК "Укренерго" і державне виробниче об'єднання (ГПО) "Біленерго" (білоруський оператор системи передачі) підписали договори про постачання електроенергії в рамках надання/отримання аварійної допомоги в режимі паралельної роботи ОЕС України і ОЕС Білорусі.
Імпорт електроенергії спричинений тим, що на складах українських теплових електростанцій станом на 25 січня запаси склали 455 тис. тон, це є історичним мінімумом і не дозволяє забезпечити енергетичну безпеку країни.
У парламентському комітеті з енергетики та ЖКГ заявили, що віялових відключень в Україні допоміг уникнути імпорт електроенергії з Білорусі.