Підземні газові сховища України допомагають Європі стримати ціни на газ в опалювальний період, а також уникнути енергокризи в умовах зростання попиту. До речі, наразі європейські компанії прискорили відбір газу з українських сховищ через попит, однак ціни не ростуть, пише Financial Times.
За даними Gas Infrastructure Europe, рівень запасів у сховищах Євросоюзу залишався на рівні майже 90% станом на кінець грудня, це значно вище за середній показник на цю дату за попередні п'ять років.
Великі резерви допомогли утримати низькі ціни на європейський газ; еталонний Dutch Title Transfer Facility (TTF) у грудні торгувався приблизно на третину дешевше, ніж за той самий період минулого року.
"Україна відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки постачання газу до Центральної та Східної Європи цієї зими", – сказала Наташа Філдінг, керівник європейського підрозділу цінового агентства Argus Media.
За її словами, відбір газу із сховищ в Україні "допомагає Європі підтримувати високі внутрішні запаси, зменшуючи ризик того, що вони майже спустошаться через будь-які тривалі холоди наприкінці зими".
За даними Argus Media, європейські компанії почали відбір газу з українських сховищ на початку листопада, чистий відбір склав у середньому близько 10,7 млн кубометрів на добу. Цей темп прискорився на тлі різкого похолодання в грудні, при цьому чистий відбір зріс до 26 млн кубометрів на день до середини грудня.
За словами Argus, Польща отримала більше половини газу, піднятого з українських сховищ, а решту використали Молдова, Словаччина та Угорщина.
Раніше повідомлялось, якщо вірити росЗМІ, російський газовий монополіст «Газпром» через повномасштабне вторгнення РФ в Україну втратив найбільший ринок своїх поставок, який до війни забезпечував 80% експорту та дві третини виручки «Газпрому». Таким чином російська газова монополія відкотилася майже на чотири десятиліття у минуле.