Україна та Молдова можуть використовувати реверсне постачання газу з газотранспортної системи Європи

Поділитися
Україна та Молдова можуть використовувати реверсне постачання газу з газотранспортної системи Європи © eustream.sk
Енергорада ЄС-США активно розробляє заходи щодо зміцнення енергетичної безпеки України.

Сполучені Штати Америки та Європейський Союз вирішили зміцнювати енергетичну безпеку України та Молдови. Для цього сторони розробляють шляхи додаткових поставок енергоресурсів до Європи. Про це йдеться у заяві за підсумками засідання Енергетичної ради ЄС-США, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Рада наголосила на неприпустимості використання постачання енергії як важеля геополітичного тиску. У зв'язку з цим Рада готова посилювати енергетичну безпеку учасників Східного партнерства. Йдеться про такі країни, як Україна, Молдова", — сказано в документі.

Одним із інструментів зміцнення енергетичної безпеки називають саме "реверсне постачання газу".

"Враховуючи напруженість, що спостерігається на геополітичній арені, США та ЄС обговорили питання про інтенсифікацію співпраці в короткостроковій перспективі, щоб забезпечити достатнє постачання енергії в ЄС та його сусідам", — наголошується в заяві.

Рада називає Україну стратегічним партнером як для ЄС, так і для США і "наголосила, що для суверенної України важлива енергетична безпека".

"Рада знову заявила, що Україна — стратегічно важлива для ЄС країна з погляду транзиту газу", — йдеться у заяві.

Рада заявила, що "Україні потрібні потужні, транспарантні та незалежні структури у сфері енергетики".

Засідання Енергетичної ради ЄС-США відбулося у понеділок у Вашингтоні. У ньому взяли участь голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, член Єврокомісії з енергетики Кадрі Сімсон, держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр енергетики США Дженніфер Гранхольм.

Створення гідроакумулюючих електростанцій на закритих шахтах допоможе суттєво пом’якшити «зелений» перехід у країні. І це не наукова фантастика чи концептуальні розробки, такі технології вже існують і впроваджуються. Про них у тексті «Енергетичні хаби й електростанції замість шахт — рішення, на яке чекала Україна» розказують Данило Череватський та Ірина Новак.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі