Сполучені Штати Америки та Європейський Союз вирішили зміцнювати енергетичну безпеку України та Молдови. Для цього сторони розробляють шляхи додаткових поставок енергоресурсів до Європи. Про це йдеться у заяві за підсумками засідання Енергетичної ради ЄС-США, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Рада наголосила на неприпустимості використання постачання енергії як важеля геополітичного тиску. У зв'язку з цим Рада готова посилювати енергетичну безпеку учасників Східного партнерства. Йдеться про такі країни, як Україна, Молдова", — сказано в документі.
Одним із інструментів зміцнення енергетичної безпеки називають саме "реверсне постачання газу".
"Враховуючи напруженість, що спостерігається на геополітичній арені, США та ЄС обговорили питання про інтенсифікацію співпраці в короткостроковій перспективі, щоб забезпечити достатнє постачання енергії в ЄС та його сусідам", — наголошується в заяві.
Рада називає Україну стратегічним партнером як для ЄС, так і для США і "наголосила, що для суверенної України важлива енергетична безпека".
"Рада знову заявила, що Україна — стратегічно важлива для ЄС країна з погляду транзиту газу", — йдеться у заяві.
Рада заявила, що "Україні потрібні потужні, транспарантні та незалежні структури у сфері енергетики".
Засідання Енергетичної ради ЄС-США відбулося у понеділок у Вашингтоні. У ньому взяли участь голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, член Єврокомісії з енергетики Кадрі Сімсон, держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр енергетики США Дженніфер Гранхольм.
Створення гідроакумулюючих електростанцій на закритих шахтах допоможе суттєво пом’якшити «зелений» перехід у країні. І це не наукова фантастика чи концептуальні розробки, такі технології вже існують і впроваджуються. Про них у тексті «Енергетичні хаби й електростанції замість шахт — рішення, на яке чекала Україна» розказують Данило Череватський та Ірина Новак.