Україна та Китай першими долучилися до міжнародного проєкту, який відстежує рух деревини

Поділитися
Україна та Китай першими долучилися до міжнародного проєкту, який відстежує рух деревини
В Україні першими користувачами системи стануть державні підприємства у Закарпатській області.

Україна одна із перших долучилася до проєкту FSC (Forest Stewardship Council), який відстежує рух деревини на міжнародних ринках. Про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України.

"Внесені (до системи, - ред.) дані допоможуть відстежувати деревину від країни походження до подальших пересувань на міжнародних ринках. Запит на запровадження цієї системи постійно надходить від світових виробників, які бажають отримувати тільки сировину із відповідальних джерел", - зазначають в Держлісагентстві.

Наразі на світовому рівні новою системою починає користуватися Україна і Китай. Від результатів роботи пілотного проєкту буде залежати його подальше використання в інших країнах світу.

В Україні першими користувачами системи стануть державні підприємства, що підпорядковуються Держлісагентству у Закарпатській області.

Мова йде про цифрове програмне забезпечення на основі технології блокчейн. Відомості про деревину, її походження і переміщення будуть накопичуватися у децентралізованих міжнародних базах даних. Технологія блокчейн забезпечить цілісність інформації й унеможливить зловживання із вже внесеними даними.

Нагадаємо, більше 100 світових лідерів прийняли зобов’язання, яке передбачає зупинити зникнення лісів та деградацію земель до 2030 року.

В ООН нагадують, що через масову вирубку лісів і змін клімату для країн карпатського регіону виникла певна загроза.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, популяція диких тварин у світі зменшилася в середньому на 68%. Головною причиною є вирубка лісів, інтенсивне землеробство та зміна використання землі. Усе те, що загрожує екосистемам, не менш небезпечне і для здоров’я людей, пише The Economist.

З більш ніж 330 захворювань, що виникли між 1940 і 2004 роками, майже дві третини були зоонозними, тобто вони перейшли від тварин до людей. З них понад 70% походять з дикої природи. І хоча багато факторів беруть участь у передачі хвороб, включаючи зростання кількості населення, міграцію та зміну клімату, вчені все більше звертають свою увагу на те, як зміна стану планети впливає на перехід патогенів від тварин до людей.

Дослідження, опубліковане в березні цього року вченими з Університету Монпельє, виявило зв'язок між змінами у глобальному лісовому покриві між 1990 та 2016 роками та збільшенням частоти епідемій, навіть враховуючи той факт, що вирубка лісів зазвичай означає більшу кількість людей, що живуть поблизу. У міру скорочення лісового покриву (з 31,6% до 30,7%) кількість захворювань зросла, особливо в тропічних районах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі