Україна продає пшеницю за цінами, нижчими за собівартість виробництва — Forbes

Поділитися
Україна продає пшеницю за цінами, нижчими за собівартість виробництва — Forbes © pixabay.com
Війна в Україні обвалює світові ціни на пшеницю.

Вести війну дорого. І вона спустошує скарбниці як України, так і Росії. Танки, бойові літаки та боєприпаси знищуються у величезних масштабах. Звичайно, кожен, хто регулярно читає світову пресу, знає про це. Ймовірно, менш зрозумілим є вплив війни на світовий ринок зерна, зокрема, пшениці. Це важливо, тому що ціни на пшеницю зараз штучно занижені, але вони можуть піднятись у будь-який момент і знову збільшити інфляцію. Деякі експерти вважають, що обидві сторони війни, які є активними гравцями на ринку експорту пшениці, продають її за цінами, нижчими за собівартість виробництва, пише Forbes.

"Щось має змінитися, щоб зупинити Україну і Росію від низьких цін на пшеницю, які не мають економічного сенсу, оскільки обидві сторони продовжують фінансувати витрати на військові дії", — пише Шон Хаккетт, автор товарного звіту про грошові потоки Hackett Money Flow Commodity Report.

Вони, ймовірно, роблять це, знаючи, що отримання готівки зараз, навіть коштом економічних втрат, має певний сенс. Це тому, що за готівку можна придбати замінні матеріали, необхідні під час військових дій. Хаккетт переконаний, що для того, щоб зупинити продаж зерна за наднизькими цінами, потрібно ввести урядові обмеження, або щоб виробники відмовились від продажів.

До початку війни наприкінці лютого 2022 року експорт пшениці з Росії та України становив 29% ринку. Зараз ця частка впала до 14,3%, згідно з даними веб-сайту World's Top Exports. Принаймні частково таке падіння частки ринку було зумовлене необхідністю пропонувати нижчі ціни, щоб наповнити державну скарбницю. 

Хаккетт також вважає, що така ситуація на ринку пшениці не може тривати вічно. Зрештою, вирощування пшениці у мінус призведе до банкрутства фермерів.

Нагадаємо, що експерти оцінили зростання експорту пшениці з України. У натуральному вимірі, експорт збільшився на 16%. Про те, чому половина українського зерна експортується зі знижкою у 40% читайте у статті Юлії Самаєвої "Як вийшло, що у нас найдешевша пшениця у світі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі