Україна досягла угоди з командою Міжнародного валютного фонду на рівні персоналу (staff-level agreement, SLA) за першим переглядом програми фінансування stand-by (SBA), повідомляється на сайті МВФ.
«Це відкриває шлях для розгляду першого перегляду SBA і запиту про продовження програми радою директорів МВФ. Завершення першого перегляду дозволить виділити Україні SDR500 млн (близько $700 млн)», - говорить глава місії МВФ в Україні Іванна Владкова-Холлар.
За цей час вдалося досягти домовленостей за оновленим набором політик в галузі економіки, фінансів і структурних реформ для подолання економічної кризи і кризи в галузі охорони здоров'я, викликаних COVID-19, збереження макроекономічної і фінансової стабільності, а також усунення основних перешкод для приватних інвестицій.
Основна увага в програмі приділяється поверненню фіскальної політики до умов, сумісних із середньостроковою стійкістю боргу, з одночасним захистом соціально вразливих верств населення. Йдеться про посилення управління доходами і зниження фіскальних ризиків, пов'язаних із квазіфіскальними операціями, в тому числі в енергетичному секторі.
Також у програмі приділяється увага забезпеченню незалежності центрального банку і зосередження грошово-кредитної політики на поверненні інфляції до цільового рівня; забезпеченню фінансового здоров'я банків, в тому числі за допомогою належного управління, з метою відновлення надійного банківського кредитування приватного сектору.
Серед основних пунктів і боротьба з корупцією, просування судової реформи, зниження ролі держави і зацікавлених груп в економіці з метою поліпшення ділового середовища, посилення корпоративного управління, залучення інвестицій і підвищення потенціалу економіки.
Угода, а також запит влади про продовження програми до кінця червня 2022 року мають бути схвалені менеджментом Фонду та радою директорів МВФ. Рішення Ради директорів МВФ очікується в листопаді.
12 жовтня посли країн G7 на зустрічі з главою місії МВФ відзначили прогрес України у виконанні умов угоди stand-by, зокрема кроків щодо банківського сектора і Фонду гарантування вкладів. Також посли нагадали про необхідність завершення комплексної судової реформи, включаючи Вищу раду правосуддя, і корпоративне управління у відповідності з керівними принципами Організації економічного співробітництва і розвитку.
У червні 2020 року МВФ схвалив 1,5-річну кредитну програму для України на 5 мільярдів доларів. Перший транш склав $2,1 млрд, а наступні транші затягнулися через невдоволення МВФ прогресом виконання зобов'язань з боку України. 10 червня 2021 року голова МВФ Джеррі Райс констатував «певний прогрес» в переговорах з Україною щодо перегляду програми stand-by і надання другого траншу кредиту.