Протягом двох тижнів Україна зможе наростити обсяги перевалки до трьох-п'яти суден із зерном на день завдяки можливості використати всі три морські порти "Великої Одеси" в рамках Стамбульської зернової ініціативи, повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, передає Адміністрація морських портів України (АМПУ).
"Наша мета – нарощування перевалки у портах. Протягом двох тижнів плануємо вийти на обсяг перевалки 3-5 суден на добу", – заявив Кубраков у зв'язку з відправкою першого судна з порту "Південний" – Sacura з 11 тис. тонн сої для Італії.
Перед цим із портів Одеса та Чорноморськ у рамках зернової ініціативи вийшло вже вісім суден із кукурудзою, насінням соняшника та соняшниковою олією загальним тоннажем понад 250 тис. тонн. Чотири з них із 84,5 тис. тонн уже прийшли до Стамбула і пройшли або проходять перевірку Спільного координаційного центру (СКЦ).
Загальна кількість суден разом із судном Arizona, що вийшло в понеділок з Чорноморська до Туреччини, з 48,5 тис. тонн кукурудзи досягло 10, а їх тоннаж - близько 310 тис. тонн.
Також у рамках Стамбульської зернової ініціативи до українського порту 7 серпня вже прибуло перше з початку війни судно під завантаження і друге того ж дня стало на перевірку СКЦ під Стамбулом.
Кубраков підкреслив, що Україна працює з гарантами домовленостей, щоб "зерновий коридор" працював безперебійно, і було дотримано всіх вимог до судноплавства".
Україна, Росія, Туреччина та ООН підписали угоду, яка дозволить відновити вивезення українського зерна Чорним морем. Але чи не переступив Київ «червоних ліній»? Чи будуть у безпеці українські причорноморські міста після розмінування портів та проходів у них? Чи готовий Кремль надати гарантії безпеки? Про деталі домовленостей читайте у статті Володимира Кіма «Угода щодо зерна: чи не стане вона фатальною для України?».