Україна не зможе уникнути дефіциту робочої сили

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна не зможе уникнути дефіциту робочої сили © Pixabay
Водночас після 40  років українці мають серйозні труднощі з працевлаштуванням.

Більшості розвинених економік світу доведеться щонайменше подвоїти продуктивність працівників, аби підтримати звичний рівень розвитку за дефіциту працездатного населення на фоні зменшення людей працездатного віку та спаду народжуваності. Для України ця проблема може стати наріжною, пише у статті «Сивий — хіт сезону! Як старіння населення змінює світову економіку і Україну» редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.

Авторка наводить дані звіту Всесвітнього економічного форуму (WEF), в якому описано доволі сумний прогноз демографічних перспектив та їх наслідки, та зазначає, що для України із теперішнім індексом народжуваності 1,26 (є одним із найнижчих у світі), варто вже переглянути свої погляди на оптимальний вік працівників.

Так, нещодавно  Національний інститут стратегічних досліджень опублікував опитування, відповідно до якого 64% учасників, які досягли 40-річного віку, мали проблеми з пошуком роботи через вікові обмеження від роботодавців.

Так, з 2000-х  високою часткою працездатного населення можуть похвалитись лише країни із високими доходами за рахунок притоку мігрантів. Однак, як зазначає Самаєва, навіть проактивні міграційні політики не дають можливості цим державам повернутися до показників кінця минулого століття.

«Спроможність України реагувати на ці виклики, враховуючи поточні обставини, навіть оцінювати не варто. Досить глянути на рівень нашої народжуваності порівняно із середнім рівнем країн нашої групи та світу загалом. У них хоча б ще є достатня кількість 55-річних, народжених в останній пік у 1970-х, у нас навіть цього нема», - вказує авторка на сумну перспективу.

І додає, що навіть штучний інтелект не зможе компенсувати цей дефіцит у виробничих секторах, оскільки малоймовірно зможе подвоїти нинішню продуктивність праці до піку демографічних змін.

Раніше заступник директора з наукової роботи Інституту демографії  та  проблем якості життя Олександр Гладун вказав, що станом на кінець 2024 року населення України разом з окупованими територіями складало близько  34 мільйонів осіб. Без окупованих регіонів ця цифра дорівнювала приблизно 28-29 мільйонів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
egghead
13 Квiтня 2013, 12:31
не складно спрогнозувати наслідки потрібного рішення про підвищення тарифів на жкг (навіть суттєво збільшивши кількість субсидій). всі опозиційно-демократичні медіа піднімуть писк, який буде чути навіть в африці. вся оппо тусовка в фейсбуці буде кричати - азаров-застрелись, злочинна влада ітд. в опозиції зараз бути класно, можна на популізмі навіть сісти в крісло президента через пару років
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі