Навесні 2022 року розпочнеться реконструкція водоканалу, який постачає питну воду на тимчасово непідконтрольну територію Луганщини. Про це повідомила пресслужба Луганської обласної держадміністрації.
Водоканал здійснює забір води з поверхневого джерела річки Сіверський Донець та з підземних джерел, займається очищенням та постачання води споживачам Сєвєродонецького та Щастинського районів Луганщини, а також на тимчасово окуповані території Луганської області.
"Чиста вода – це наше здоров’я, і насамперед наших діточок. Таких проєктів має бути більше", – зазначила Віцепрем'єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час інспекції на об'єкті.
Масштабна модернізація Попаснянського водоканалу орієнтовно розпочнеться вже в березні наступного року.
На реконструкцію об’єкта 70 млн євро виділила Франція. Відповідну міжурядову угоду було підписано в травні.
Працювати над модернізацією водоканалу будуть профільні французькі компанії. Кредит надано на вигідних умовах: на 40 років, з яких 15 років – пільговий період з річною ставкою кредитування 0,0092 %.
Протяжність мереж складає 740,66 км, з них магістральних – 295,89 км.
Підприємство складається з чотирьох структурних підрозділів: виробничі майданчики н/ст ЗФС-1,2,3 підйому, відокремлений підрозділ "Світлічанський департамент", відокремлений підрозділ "Попаснянський департамент", відокремлений підрозділ "Станично-Луганський департамент".
Стосовно існуючої заборгованості водоканалу, що накопичилась через несплату тимчасово окупованих територій, Ірина Верещук зазначила, що вже розроблений алгоритм взаємодії між центральною, обласною та місцевою владою з цієї проблеми.
"У мене була розмова з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем щодо функціонування Попаснянського водоканалу. Ми домовились, що знеструмлювати цей об’єкт не будуть – люди отримуватимуть воду", – повідомила Ірина Верещук.
Віце-прем’єр-міністр звернулася до окупаційної влади не робити з людей заручників.
"Дозвольте їм користуватися якісною водою, якою ми забезпечуємо тимчасово непідконтрольні території. Заборона користуватися водою є порушенням засадничих прав людей. Тому ми будемо вимушені звертатися до міжнародної спільноти з цього питання" - наголосила вона.
Нагадаємо, в 2017 році українські комунальники відновили водопостачання Луганська, яке було зупинене в 2016 році через борги. На той момент Попаснянський водоканал начебто отримав з ОРДЛО перший транш коштів у розмірі 10,5 мільйонів гривень. На той момент лише за спожиту електроенергію борги становили 123-124 мільйона гривень.