Україна накопичила 22 мільйони тонн зерна, але Росія блокує експорт та посилює продовольчу кризу у світі

Поділитися
Україна накопичила 22 мільйони тонн зерна, але Росія блокує експорт та посилює продовольчу кризу у світі © Василь Артюшенко, ZN.UA
Тим часом Росія продовжує вивозити вкрадене на окупованих територіях українське зерно.

Чим швидше Росія розблокує морські порти України, то швидше зупиниться розгортання продовольчої кризи у світі через нестачу українського зерна, заявив президента Володимир Зеленський. 

“Росія перекрила доступ до наших портів на Чорному морі й окупувала нашу частину берега Азовського моря. Унаслідок цієї військової блокади закрита більшість традиційних маршрутів української торгівлі. Наразі 22 мільйони тонн зернових в Україні перебуває у сховищах. Ми не можемо направити їх на світовий ринок, де вони необхідні саме зараз, у цей час”, - сказав він під час онлайн-зустрічі в аналітичному центрі Foreign Policy Community of Indonesia.

Ціни на зернові у світі вже підскочили. Згодом це вплине на вартість іншого продовольства. Різним країнам-експортерам доводиться скорочувати експорт, щоб втримати внутрішні ціни від вибухового зростання й захистити власних споживачів.

ООН оцінює, що цього року голод у світі додатково охопить близько 40-50 мільйонів людей. 

“Вважаю таку оцінку консервативною. Голод не приходить сам. Разом з ним завжди йде також і політичний хаос, який іще більше погіршує ситуацію, руйнує соціальне життя та створює ще більш небезпечні умови для звичайних людей", – зауважив Зеленський.

“Тільки уявіть, яким політичним хаосом це може закінчитись у певних регіонах”, – додав Зеленський.

Він впевнений, що інші диктатори братимуть приклад з Путіна, які хочуть підкорити сусідів чи забрати їхню територію. Жоден із торговельних маршрутів на морі й жодна країна після цього не будуть у безпеці, попереджає президент України.

Раніше українська розвідка повідомила, що Росія хоче влаштувати голод на Херсонщині для того, щоб примусити скоритися місцеве населення.

Питання спроможності України виростити достойний урожай в умовах інтенсивних бойових дій цікавить не тільки її жителів, а й споживачів далеко за її межами. Про прогнози на поточний маркетинговий рік читайте в статті Лариси Гук і Сергія Следзя «Наперекір війні: майбутнього врожаю вистачить і собі, і на експорт».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі