Попри всі багатства надр і природних ресурсів, Росія критично залежить від титанової сировини. Російські підприємства десятиліттями закривали потребу в сировині завдяки постачанням із України, займалися переробкою та виготовленням кінцевої продукції з високою доданою вартістю й експортували її на Захід. Про це пише Сергій Савченко, незалежний експерт, генерал-майор ЗСУ, керівник ГО «Аналітичний центр вивчення і протидії гібридним загрозам», у статті «Війна титану: РФ на цьому ринку може і має замінити Україна».
Водночас українські переробні потужності залишалися незавантаженими та з часом зупинялися, титанова галузь України перетворювалася на сировинний придаток російської промисловості.
Втім запаси титану в Україні за більшістю оцінок є найбільшими в Європі. Згідно зі звітом Геологічної служби США (USGS) за 2022 рік, за запасами титанових руд Україна замикає першу десятку світового рейтингу з 5,9 млн т запасів ільменіту та 2,5 млн т українських запасів рутилу. Крім того, Україна була по суті єдиною країною в світі, яка має повний цикл виробництва металевої титанової продукції — від ресурсів світового рівня для видобутку та переробки руди до механічної обробки титанових злитків, включно з виробництвом листового металу, прутків і трубної продукції.
Ці чинники створюють для України реальну потенційну можливість замінити Росію в постачанні продукції з металевого титану для західних підприємств.
Відновлення титанової галузі економіки України створить надійне джерело постачання продукції з титану до країн Заходу й ліквідує їхню залежність від постачання з недружніх країн.
З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.