Україна може уникнути друку грошей у 2023 році - новий глава НБУ каже, що знає як

Поділитися
Україна може уникнути друку грошей у 2023 році - новий глава НБУ каже, що знає як
Нацбанк проводить поглиблений аналіз усіх неемісійних рішень, у противному разі Україні загрожує інфляція  вище 30 відсотків, а курс – більше 50 грн за долар.

Дефіцит держбюджету у 2023 році можливо покрити без запуску друкарського станка, відповідно, без емісійного збільшення грошової маси. Про це у ході пресбрифінгу заявив призначений місяць тому новий глава НБУ Андрій Пишний.

"Наразі я оптимістичний щодо можливості неемісійного фінансування дефіциту держбюджету у 2023 році", - наголосив він.

Пишний зазначив, що Нацбанк проводить поглиблений аналіз усіх неемісійних рішень щодо фінансування дефіциту та рішень, які не вступають у конфлікт з оголошеною НБУ концепцією монетарної політики.

Зокрема, за його словами, Національний банк України сподівається пожвавити внутрішній ринок облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) та, відповідно, активізувати інвесторів.

"Ми думаємо спільно, як зробити внутрішній борговий ринок більш привабливим, комфортним і ефективнішим для держави, і сподіваюся, що найближчим часом ви зможете все оцінити результати й побачите пожвавлення на внутрішньому ринку та активізації інвесторів", – наголосив голова НБУ.

У цьому контексті Пишний натякнув, що вже вдалося покращити взаємодія НБУ та Мінфіну.

"Є відгук щодо наших ініціатив з боку Міністерства фінансів… Ми стали уважніше слухати один одного", – сказав він.

Нагадаємо, кожен місяць війни обходиться Україні у 10 млрд дол. Десь стільки всі наші регіони витратили за весь минулий рік. 

Ускладнює ситуацію те, що наразі невідомо, як довго ще наша держава буде перебувати в умовах війни. США готові виділяти Україні $1,5 млрд щомісяця до кінця війни. Євросоюз ухвалив рішення про щомісячне виділення Україні 1,5 млрд євро

Крім того, в Україну надходить й інша допомога - як на різні програми, від допомоги біженцям до підтримки енергетики, так і просто грошова підтримка.

Однак, як писало ZN.UA на початку жовтня, Мінфіну довелося суттєво скоротити видатки при підготовці держбюджету наступного року. І навіть цього всеодно виявилося замало. Половина коштів, на які ми плануємо жити весь 2023-й, – позикові. Якщо вони не надходитимуть вчасно та в потрібній кількості, вихід буде один – друкувати гроші. А значить, інфляція буде вище 30%, а курс – більше 50 грн за долар. Докладінше читайте про це в статті Юлії Самаєвої - "Держбюджет-2023: задача на півтора трильйона".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі