Україна має терміново вимагати арешту заморожених активів РФ, оскільки може запізнитися

Поділитися
Потрібно прискоритися, оскільки охочих на гроші буде багато. 

Україні терміново, до 1 квітня, необхідно подати клопотання у міжнародний суд при ООН у Гаазі про винесення забезпечувального заходу – накладення арешту на всі вже заморожені активи на території ЄС, США, Великої Британії, Японії, Швейцарії та Південної Кореї на свою користь, вважає очільник Ради НБУ Богдан Данилишин.

Він пояснив, що хоча активи і заморожені в рамках санкцій, арешт їх по позову України залишить за Україною право першою компенсувати збитки за рахунок ЗВР ЦБ рф, одночасно не дасть з моменту арешту цих активів Мінфіну РФ проводити виплати за рахунок заморожених резервів, тобто підштовхне Мінфін РФ до дефолту або до використання заробленої після замороження ЗВР валюти.

Оціночна вартість заморожених резервів Центрального банку Росії у країнах ЄС, США, Великої Британії, Японії, Швейцарії та Південної Кореї складає більше 350-480 млрд доларів США в еквіваленті. 16 березня міністерство фінансів РФ виплатило купон за власними облігаціями у сумі 117 млн доларів США за рахунок заморожених резервів через банки JP Morgan Chase та Citibank.

За офіційним повідомленням Казначейства США, така можливість у РФ буде залишатись до 25 травня 2022 року, коли Росія має погасити власних облігацій на суму 2 млрд доларів США та сплатити відсотки приблизно на 640 млн доларів США. Це означає, що у разі не вжиття заходів РФ знову без дефолту проведе платежі через банки JP Morgan Chase та Citibank більше ніж на 2,64 млрд доларів США і зменшить на цю суму заморожених ЗВР, а також не допустить формального дефолту за зобов’язаннями федерального уряду.

На думку пана Данилишина, крім самого міністерства фінансів РФ охочими поборотись за заморожені активи Росії будуть: перестраховики, лізингові компанії та компанії, які припинили бізнес в РФ.

Одні лише перестраховики будуть претендувати на суму відшкодування від РФ в розмірі близько 7 млрд доларів США. А оскільки на території їх країн реєстрації є вже заморожені активи, то будуть спроби відшкодувати свої збитки за рахунок цих заморожених ЗВР. Загальна оціночна вартість претензій лізингових компаній зараз оцінюється у 13-15 млрд доларів США. Вони також можуть захотіти використати заморожені ЗВР для відшкодування збитків. Всі вони будуть конкурувати з Україною за ЗВР ЦБ Росії.

Оскільки війна триває, арешт вже знерухомлених активів в формі ЗВР поставить РФ в ситуацію, коли вони будуть усвідомлювати, що кожний їх злочин в Україні буде компенсований за рахунок їх ЗВР. Така ситуація, на думку пана Данилишина, може змусити їх змінити стратегію.

Нагадаємо, що громадяни РФ забрали з банків у лютому найбільшу за 14 років суму грошей. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі