Опубліковані USAID та DiXi Group свідчать, що Україна у 2024 році витратила на імпорт електроенергії рекордні 670 мільйонів доларів. Як заявив народний депутат Сергій Нагорняк, ця сума перевищує вартість двох атомних реакторів, які планується придбати для добудови Хмельницької АЕС.
«Україна за рік витратила на імпорт електроенергії майже 0,7 мільярда доларів – це колосальна сума, таких показників у нас ще не було. Для порівняння, два реактори, які ми збираємося придбати у Болгарії для добудови Хмельницької АЕС, коштують дешевше. Ці реактори не лише дешевші за постійні витрати на імпорт, їхнє будівництво забезпечить Україні стабільне та недороге виробництво електроенергії на десятиліття вперед», - каже депутат.
За його словами ці енергоблоки будуть служити країні понад 40 років і вироблятимуть електроенергію у рази дешевше, ніж та, яку Україна зараз імпортує. На його думку, питання про необхідність добудови Хмельницької АЕС, з огляду на цифри, більше не має викликати жодних сумнівів.
«Імпорт електроенергії – це тимчасовий захід, за який ми платимо високу ціну. Рішення очевидне: нам потрібно інвестувати у власну генерацію, щоб перестати залежати від зовнішніх постачань. Добудова ХАЕС – це стратегічний крок для енергетичної незалежності України», – підкреслив народний депутат.
Нагадаємо, що у 2024 році Україна витратила на імпорт електроенергії більше, ніж за попередні п’ять років разом узяті.