Кабінет Міністрів України звернеться до Ради національної безпеки і оборони України з пропозицією запровадити санкції проти юросіб, які, за даними Уряду, забезпечують продовольством збройні сили РФ. Відповідне рішення №767-р розміщене на офіційному сайті Кабінету Міністрів.
До переліку увійшли 18 компаній. Зокрема, санкції пропонується застосувати проти:
- АТ "Воєнторг",
- ПАТ "Грязінський харчовий комбінат",
- ВАТ "Консервсушпрод",
- ТОВ "Комбінат з виробництва харчових продуктів "Рускон",
- ТОВ "Консервпаклам",
- ТОВ "Консервпром",
- АТ "Візит",
- ТОВ "Мас Лі",
- ТОВ "Кондитерська фабрика "Перемога",
- ТОВ "ГТП Відродження",
- ТОВ "Промтех-СП",
- ТОВ "Петрохімпласт",
- ТОВ "Сірникова фабрика "Перемога",
- ТОВ "Сірникова фабрика "Енергопак",
- ТОВ "Стаірс",
- ТОВ "Інтер-трейд-юніон",
- ТОВ "Май-фудс",
- ТОВ "М'ясокомбінат "Дружба народів".
Усі вони задіяні у виробництві індивідуальних раціонів харчування для військовослужбовців країни-агресорки. Перелік складено на основі фото- та відеоматеріалах про дії окупантів на території України.
Таким чином, вони «створюють реальні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності, призводять до окупації території».
На них чекає блокування активів, обмеження торговельних операцій в частині заборони експортно-імпортних операцій, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань та запобігання виведенню капіталів за межі України.
Санкції пропонується ввести терміном на п'ять років.
Згідно з рішенням, після набрання чинності рішенням Ради національної безпеки і оборони України про застосування санкцій до згаданих суб’єктів, МЗС звернеться до відповідних органів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Канади та інших держав з пропозицією так само запровадити аналогічні обмежувальні заходи.
Як повідомлялось, Київський районний суду м. Харкова арештував активи ще чотирьох російських компаній вартістю 72 млн грн.
Також було ухвалене рішення про те, що конфісковані в Україні активи російських Сбєрбанку та ВЕБ.РФ перейдуть у власність держави.
Потрібні санкції, насамперед, проти тих компаній, на які РФ робить ставку при подоланні чи обході санкційних обмежень. Про це пише Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" у матеріалі "Навіщо Міненерго Росії (дез) інформує Кремль".