Більшість українців (60,7%) переконані, що питання про3 потрібно на референдумі. 43,8% тих, хто прийшов би на такий референдум (їх 59,8% опитаних), висловилися б проти дозволу продавати землю в приватні руки. При цьому експерт звернула увагу, що прихильників референдуму і противників введення ринку більше саме серед мешканців села.
За негайне й без обмежень запровадження купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення висловилися тільки 6% опитаних (зокрема 2% - за продаж землі й іноземцям).
Натомість повне негативне ставлення до зазначеної купівлі-продажу за будь-яких обставин засвідчили 40% громадян
Частина громадян (35%) повідомила, що загалом ставиться до купівлі-продажу землі позитивно, але за наявності й дотримання двох передумов. А саме - тільки після: «створення нормативно-правової бази в повному обсязі» (29%) або «формування в Україні широкої верстви заможних громадян» (6%).
У 16% опитаних своя думка не склалася. Ще 2% мають свої уявлення, які в рамки запропонованих варіантів відповідей не ввійшли.
Опитування проведено з 28 січня по 2 лютого 2012 р. у всіх регіонах України. Опитано 2005 респондентів віком після 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. Проведено п’ять фокус-груп: дві з фермерами (у Дніпропетровській і Львівській областях), три - з власниками паїв (у тих самих областях, а також в АР Крим, де, як відомо, земельне питання не тільки земельне, і не питання, а велика проблема). Проект виконано за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Більше читайте в статті Людмили Шангіної "Про землю, або Нотатки на полях інтерв'ю президента" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Рада продовжила мораторій на продаж землі до 1 січня 2013
Закон «Про ринок земель» викликав нерозуміння і критику українських аграріїв
Введення ринку землі загрожує національній безпеці, - Порошенко
Литвин пропонує прийняти закон про продаж української землі «прозоро»
Гриценко: Запам'ятайте прізвища депутатів, які проголосують за «земельну аферу»