Україна придбала 10% акцій Міжнародного центру зі збагачення урану

Поділитися
Державний концерн "Ядерне паливо" (Київ) і Державна корпорація з ядерної енергії "Росатом" 18 серпня підписали договір купівлі-продажу акцій ВАТ "Міжнародний центр зі збагачення урану" в Ангарську (Іркутська область, РФ), повідомила прес-служба українського концерну у четвер.
Державний концерн "Ядерне паливо" (Київ) і Державна корпорація з ядерної енергії "Росатом" 18 серпня підписали договір купівлі-продажу акцій ВАТ "Міжнародний центр зі збагачення урану" в Ангарську (Іркутська область, РФ), повідомила прес-служба українського концерну у четвер."На виконання угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом міністрів України та урядами Російської Федерації та Республіки Казахстан про участь у діяльності Міжнародного центру зі збагачення урану і затвердженого "Плану заходів щодо передачі у власність концерну 10% акцій МЦЗУ", держконцерном "Ядерне паливо" і держкорпорацією "Росатом" підписано договір купівлі-продажу акцій", - мовиться у повідомленні. У повідомленні також уточнюється, що завершення всіх процедур з придбання акцій МЦЗУ очікується в жовтні 2010 року після проведення оплати акцій. Оплата буде проведена після отримання ГК "Ядерне паливо" індивідуальної ліцензії на інвестування за кордоном. У 2008 році Мінпаливенерго оцінювало вартість 10% акцій МЦЗУ у 100 тисяч доларів США. На думку експертів, входження Києва до МЦЗУ призведе до затвердження росіян як безальтернативного джерела збагачення палива для українських АЕС. За даними Мінпаливенерго України, у вартості палива для АЕС на послуги із збагачення урану припадають 36,9%. Ще 3,1% коштує конверсія урану. Як повідомлялося, Кабінет міністрів України в листопаді 2008 року погодив проект угоди (у формі обміну нотами) з Російською Федерацією і Казахстаном про спільну участь у МЦЗУ. Уряд РФ схвалив пропозицію про приєднання України до діяльності МЦЗУ в лютому 2009 року, уряд Казахстану - у грудні 2009 року. МЦЗУ заснований РФ і Казахстаном на базі Ангарського електролізного хімкомбінату (Іркутська обл.). Окрім України, процедуру зі вступу до МЦЗУ веде Вірменія. Основна мета створення центру - забезпечити неядерним державам гарантований доступ до збагачення урану, який можна використовувати в якості палива для АЕС. Окрім збагачення урану для потреб атомної енергетики МЦЗУ буде також керувати гарантійним запасом низькозбагаченого урану, так званим Банком палива.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі