Росія і Україна парафували угоду про транзит нафти через територію України. Про це у середу, 27 жовтня повідомив міністр енергетики РФ Сергій Шматко.Росія і Україна парафували угоду про транзит нафти через територію України. Про це у середу, 27 жовтня повідомив міністр енергетики РФ Сергій Шматко.Міністр енергетики РФ Сергій Шматко відповідаючи на прохання прокоментувати інформацію, що з'явилася раніше у ЗМІ про те, що угода не буде підписана нібито з вини російської сторони заявив, що угоду про транзит нафти сьогодні парафовано.
«Ми парафували сьогодні угоду про транзит нафти, і вона буде підписана... у нас справді немає гарантованих обсягів і потрібно розуміти, що транспортна компанія "Транснафта" не може дати гарантій, тому ми домовилися на сьогоднішній день, щоб було підписано угоду між нашими урядами, яка регулює наші відносини в області нафти і порядок взаємодії, що прописаний в цій угоді», - сказав він.
Нагадаємо, 27 жовтня російська сторона зірвала підписання угоди про умови транзиту російської нафти через українську територію під час 7-го засідання міжурядового російсько-українського економічного комітету.
Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв повідомив учора, що Україна і Росія найближчим часом підпишуть договір про транзит нафти.
Як повідомлялося, міністр енергетики РФ Сергій Шматко в середині вересня цього року повідомив, що Москва і Київ поки не домовилися про умови транзиту нафти через українську територію, тому що запропонований Україною тариф завищений з урахуванням того, що український напрямок не є пріоритетним для російських компаній.
У свою чергу, українська сторона окрім тарифу має намір закріпити в угоді мінімальні обсяги транзиту. Навесні цього року оператор української нафтотранспортної системи «Укртранснафта» подала позов до «Транснафти» до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті Росії з вимогою відшкодувати 7 мільйонів доларів збитків за порушення домовленості про обсяги прокачування нафти в Україні.
Паралельно Україна веде успішні переговори з іншими країнами, зокрема, Казахстаном і Білоруссю стосовно можливості збільшення транзиту нафти через свою територію.
Разом з тим, як повідомили «Дзеркалу тижня» експерти, розбіжності між «Транснафтою» і «Укртранснафтою» поки що не дозволяють розраховувати на підписання угоди про транзит між компаніями.