Угода про ЗВТ України і ЄС набула чинності

Поділитися
Угода про ЗВТ України і ЄС набула чинності З 1 січня 2016 року нульові ставки будуть введені для промислових і сільськогосподарських товарів, товарів переробної та харчової промисловості © kmu.gov.ua
ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.

Угода про поглиблену і всеосяжну зоні вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом 1 січня 2016 року набула чинності після річної паузи, яку його сторони взяли на прохання Росії для проведення з нею консультацій, в підсумку завершилися безрезультатно.

Документ було підписано 27 червня 2014 року як частина більш широкої Угоди про асоціацію.

Як зазначає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.

Що стосується зниження ввізних мит на європейську продукцію, то, як зазначила днями заступник міністра економрозвитку - торговий представник України Наталія Микольська, вступ в силу ЗВТ не призведе до великого напливу європейських товарів.

"Мінекономрозвитку спільно з Нацбанком розробили прогноз розвитку українського ринку після вступу в силу Угоди про ЗВТ з Євросоюзом. За нашими даними, ніякого обвалу ринку вітчизняних товарів і величезного напливу європейських товарів не буде", - запевнила заступник глави МЕРТ.

За її словами, нульові мита будуть введені тільки на 70% всіх імпортних товарів, для решти товарів будуть діяти перехідні періоди або режим обмежень. Ще одна з причин - девальвація гривні, з-за якої українські товари стали дешевше і конкурентноздатні в порівнянні з європейськими.

За даними МЕРТ, з 1 січня 2016 року нульові ставки будуть введені для промислових і сільськогосподарських товарів, товарів переробної і харчової промисловості. Крім того, на товари текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насіннєву продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи і спеції, іншу продукцію рослинного походження відбудеться симетрична скасування ввізних мит Україною та ЄС.

У подальшому тарифна лібералізація для ЄС буде проводитися протягом трирічного періоду (на деякі види рибної продукції, взуття, труби та ін), п'ятирічного періоду (телефонні апарати, апаратура для радіомовлення, лінзи для камер і ін) і семирічного періоду (апаратура для відеозапису, моторні транспортні засоби, добрива і ін).

У свою чергу, Україна отримає можливість знизити ввізні мита протягом перехідного періоду: протягом трьох років – на капелюхи, парасольки, бруківку та ін.; п'яти років – на посуд, обладнання для мийки, трактори та ін; семи років – на автокрани, автобурові, транспортні засоби, оснащені електричними двигунами та ін; і 10 років – на легкові автомобілі.

"Завдяки такій тарифної лібералізації на нашому ринку з'являться більш дешеві європейські товари, для яких вже з наступного дня скасовується додатковий імпортний збір. Крім того, це буде стимулювати вітчизняних виробників удосконалити свій товар – підвищувати якість, більше уваги приділяти маркетингу", - вважає Микольська.

Крім того, згідно з Угодою про ЗВТ розміщені в Україні виробництва повинні будуть запровадити європейські стандарти в протягом 7 років, українські компанії зможуть брати участь у держзакупівлях в країнах ЄС.

Як повідомлялося раніше, проти вступу в дію ЗВТ між Україною і ЄС виступала Росія, яка вважає, що створення такої зони може негативно вплинути на російську економіку. РФ, Україна і ЄС тривалий час вели тристоронні консультації для врегулювання спірних питань, але безуспішно. Тому Російська Федерація з 2016 року скасовує режим ЗВТ щодо України і вводить продовольче ембарго.

У свою чергу, українська влада підготували дзеркальні торгові санкції проти РФ, які будуть введені у відповідь і після введення торгових обмежень Росією.

За даними Державної служби статистики, обсяг експорту товарів з України в країни ЄС у січні-жовтні 2015 року склав $ 10,472 млрд, або 33,4% від загального обсягу експорту, і зменшився порівняно з відповідним періодом 2014 року на 28,4%.

Імпорт товарів з країн ЄС склав $ 12,547 млрд, або 40,5% від загального обсягу, і зменшився в порівнянні з 10-ю місяцями 2014 року на 27,9%.

У цілому зниження українського експорту товарів за вказаний період склало 31,8% – до $ 31,34 млрд, імпорту – 32,2%, до $ 30,96 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі