Офіційні виробники телефонів констатують, що у світі кожний п'ятий мобільний термінал є підробкою. При цьому, такі підпільні виробництва можна знайти не лише в Азії, але і в Латинській Америці й, навіть, в Європі.
Згідно зі статистичною інформацією, в 3-му кварталі 2010 року кількість проданих мобільних телефонів зросла на 35%. При цьому, кількість контрафактного товару зросла на 20%.
Популярністю такі підробки користуються тому, що вони набагато дешевші за оригінали. Крім того, майстри «фальшивих» виробництв уміють у мінімально стислі терміни виводити на ринки клони найпросунутіших розробок відомих марок. Україна щодо цього не виняток.
УДЦР застерігає громадян від придбання підроблених мобілок і закликає купувати виключно сертифіковану продукцію. Справа в тім, що підробки не лише можуть бути не якісними, а вони ще й небезпечні для здоров'я.
Як зазначили в УДЦР, «окрім неякісних комплектуючих, акумуляторів, які можуть вибухнути, з'являються і загрози у вигляді шкідливих програм». Про такі факти не раз повідомляли вітчизняні ЗМІ. Цього можна уникнути лише за умови придбання сертифікованих товарів.
Як повідомив начальник Випробувального центру УДЦР Дмитро Буній, в 2010 році УДЦР здійснив сертифікацію й видачу відповідних документів на 40 моделей радіотелефонів системи стільникового зв'язку.
Певну позитивну роль у захисті споживачів від підробок зіграли й нові процедури, які регулюють порядок увезення до України й реалізації телефонів. Завдяки цьому, частка легально ввезених мобільних телефонів на ринок України, за оцінками аналітиків, досягла 92-97%.
За матеріалами УНІАН