Учасники фінансового ринку назвали головні загрози стабільності

Поділитися
Учасники фінансового ринку назвали головні загрози стабільності Банки і страхові компанії вказують на корупцію, правоохоронну і судову систему як найбільші загрози для фінансової стабільності © Нацбанк України / Flickr
До п'ятірки найбільших джерел нестабільності входять корупція, діяльність правоохоронних органів та судової системи, політична та соціальна ситуація в країні, стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, стан захисту прав кредиторів та інвесторів, а також шахрайство і кібернетичні загрози.

Національний банк України запровадив новий інструмент оцінки та моніторингу ризиків для фінансової системи – Опитування про системні ризики фінансового сектору. В опитуванні взяли участь керівники 15 банків, 4 страхових та 4 інвестиційних компаній.

Перші результати опитування показали, що поточний стан фінансового сектору 64% респондентів оцінили як задовільний, 14% – як добрий, 23% вважають, що сектор перебуває у поганому стані.

На думку 43% респондентів, стан фінансового сектору покращився протягом останніх 6 місяців, натомість 10% вважає, що погіршився.

35% опитаних фінустанов вважають, що стан справ у секторі покращуватиметься протягом наступних 6 місяців. 13% респондентів відповіли, що очікують погіршення роботи фінансового сектору у найближчі півроку. 52% не прогнозують змін.

Загальний рівень ризику в фінансовому секторі України вважають високим 43% опитаних фінустанов, водночас 48% назвали його середнім, і лише 9% респондентів вважають рівень ризику низьким.

Стійкість фінансового сектору до значних негативних подій вважають низькою 43% респондентів, 4% - дуже низькою, 52% опитаних назвали її середньою.

Головними джерелами ризику для фінансового сектору України є корупція, діяльність правоохоронних органів та судової системи (78%) політична та соціальна ситуація в країні (74%), стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями (65%), шахрайство та кібернетичні загрози (65%) і стан захисту прав кредиторів та інвесторів та (61%).

Прес-центр НБУ

Зменшення схильності до ризику фінустанов респондентів протягом останніх півроку засвідчили 22% опитаних, 13% повідомили про його підвищення, 65% - відповіли, що схильність до ризику за останні півроку не змінилася.

Нагадаємо про те, що значення Індексу поточної економічної спроможності, який розраховується Центром Разумкова, станом на кінець 2017 року склало 89,5 пунктів.і

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі