Американський електровиробник General Electric має намір розширити свою присутність на ринку сонячної енергетики. Компанія напередодні представила тонкоплівкові панелі та лінію допоміжного обладнання. У GE кажуть, що їхні нові тонкоплівкові панелі виготовляються у співпраці з компанією PrimeStar Solar. На комерційному ринку вони будуть доступні з 2011 року.Американський електровиробник General Electric має намір розширити свою присутність на ринку сонячної енергетики. Компанія напередодні представила тонкоплівкові панелі та лінію допоміжного обладнання. У GE кажуть, що їхні нові тонкоплівкові панелі виготовляються у співпраці з компанією PrimeStar Solar. На комерційному ринку вони будуть доступні з 2011 року.На сьогодні нові панелі виготовляються на замовлення самої PrimeStar, яка створює 30-мегаватну виробничу лінію в американському Колорадо. У майбутньому партнери мають намір розширити виробництво панелей.
GE сьогодні також анонсувала лінію допоміжного обладнання і оголосила про укладення партнерських угод з низкою промислових покупців сонячних панелей. У компанії стверджують, що нові панелі вже сьогодні готові використовувати компанії Brilliance (раніше вона закуповувала вітрові турбіни GE) і японська Solar Frontier.
Раніше японська Sharp завершила будівництво нового виробництва тонкоплівкових сонячних панелей. Новий завод розташований в японській префектурі Нара і на ньому будуть виготовлятися панелі, які майже утричі більші за створювані сьогодні зразки. Наразі стандартом у фотоелектричній промисловості вважаються панелі розміром 560х925 мм, Sharp буде виробляти зразки площею 1000х1400 мм.
Окрім збільшення площі, нові панелі володіють і збільшеним коефіцієнтом виробництва електроенергії. Як повідомили у прес-службі компанії на першу партію сонячних елементів вже отримано передзамовлення - вони будуть використані у сонячній електростанції Катсурагі, потужність якої складає 160 мегават.
За словами розробників, у нових тонкоплівкових сонячних панелях використана нова структура на базі декількох шарів кремнію, прикріплених до скляних підсердь. Подібна конструкція дозволяє використовувати значно менше кремнію, а також значно підвищити ємність панелей.
Окрім того, нові панелі не схильні до проблеми перегріву, коли з підвищенням температури поверхні панелі знижується її генеруюча здатність.