У проекті держбюджету-2012 закладено занадто оптимістичний макроекономічний сценарій

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© ZN.UA
В урядовому проекті державного бюджету на 2012 рік у базу розрахунків закладений надто позитивний макроекономічний сценарій.

Про це в коментарі для ZN.UA заявив екс-керівник Міністерства фінансів Ігор Уманський.

«Увесь світ готується до другої хвилі кризи, думаючи, як пережити рецесію, а ми продовжуємо переконувати себе й усіх, закладаючи це в основний фінансовий документ держави, що в українській економіці не те що кризи не передбачається, а вона одна-єдина розцвітатиме й зростатиме», - зазначив він.

«Я не вірю в настільки оптимістичний макроекономічний сценарій і вже тим більше в курс 8 грн./дол. на 2012 рік. Побачимо, як він ще до кінця нинішнього року утримається, враховуючи ситуацію з платіжним балансом і відсутністю повноцінної програми з МВФ», - вважає колишній глава Мінфіну.

Як зазначає І. Уманський, виникає відчуття, що нинішній законопроект про бюджет - не реальний документ, а швидше «намальована» для якихось цілей презентація. Скоріше за все, щоб комусь красиво показати: «Подивіться, подразників немає, гарна картинка, дуже позитивна: менше 10% інфляція, 5% - зростання ВВП, 1,6% від ВВП - дефіцит бюджету. Краса!».

Але навіть якщо розраховувати на зростання економіки, податкові надходження все одно серйозно завищено. Наприклад, незрозумілим чином передбачається збільшення майже на 17% доходів від податку на додану вартість. Це занадто оптимістично навіть з урахуванням 5-відсот­кового зростання ВВП, стабільного курсу, помірної інфляції тощо. «За моїми розрахунками, надходження від ПДВ завищені десь на 8-10 млрд. грн», - зазначив І. Уманський.

Занадто оптимістичними є й очікування щодо податку на прибуток, враховуючи, що ставка на наступний рік знижується з 23 до 21%. У результаті можна з упевненістю припустити, що бюджет не добере до планових цифр ще від 3 до 5 млрд. грн.

«Не краща й ситуація щодо акцизів, враховуючи те, що вже цього року на 30% упало легальне виробництво горілки та зовсім незрозуміла ситуація з ринком нафтопродуктів (навіть не вирішена ситуація з відомою компанією, яка ввозить величезні обсяги нафтопродуктів без податків). За моїми оцінками, акцизні надходження завищено десь на 2-3 млрд. грн», - вважає колишній глава Мінфіну.

Детальніше читайте в матеріалі Юрія Сколотяного «З бюджетом будемо до зими?» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі