У МММ призводить жадібність, а не фінансова безграмотність

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Абсолютна більшість людей несе гроші в МММ, цілком розуміючи, що може їх втратити. Але люди роблять це, тому що по природі своїй вони є гравцями.

Підвищення фінансової грамотності не втримає населення від участі в фінансових пірамідах. Таку думку озвучив голова наглядової ради Platinum Bank Юрій Блащук під час Фінансового прес-клубу, який 14 серпня провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP) і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

На думку банкіра, це зумовлено тим, що в суспільстві завжди знайдуться люди, охочі «зіграти в рулетку». Але фінансист підкреслює, що, зокрема, банкам вигідно сприяти «освіті» клієнтів, всупереч поширеним стереотипам. «Ми розуміємо, що підвищуючи фінансову грамотність населення, ми підвищуємо якість кредитного портфеля і наші доходи», - констатує Блащук.

Голова правління «Дочірнього банку Ощадбанку Росії» Ігор Юшко впевнений, що абсолютна більшість людей несе гроші в МММ, цілком розуміючи, що може їх втратити. Але люди роблять це, тому що по природі своїй вони є гравцями. Банкір вважає, що МММ має чимало спільних рис з лотереями, азартними іграми. Відповідно, держава повинна сформулювати до подібних явищ чітке ставлення, виписавши конкретні стандарти їх роботи (передбачивши, зокрема, ліцензування).

- Не обов'язково чекати закону про фінансові піраміди, щоб посадити організаторів МММ


На думку ж заступника голови правління «Ерсте Банку» Світлани Черкай, популяризації фінансових пірамід сприяє криза і зниження довіри населення до класичних інвестиційних інструментів. І тут для багатьох людей «гачком» стає ілюзорна прозорість, «чесність» пропозицій шулерів. Так, ініціатори МММ не тільки докладно описують ймовірні виграші, але й відкрито говорять про ризик втрати грошей.

За ж словами старшого наукового співробітника Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук Тетяни Бєлавіної, у фінансові піраміди людей затягує, перш за все, бажання отримати швидкі та легкі гроші, схильність вірити в чудо в стресових умовах існування (що, власне, і маємо на сьогодні). !zn

Читайте також:

Мавроді створив партію МММ для участі у виборах до Верховної Ради

Мавроді оголосив про створення нової фінансової піраміди МММ-2012

Українській міліції не вдасться притягнути Сергія Мавроді за шахрайство

Азаров наказав силовикам очистити Україну від фінансових пірамід

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі