У Мінвуглепромі рахункова палата знайшла 200-мільйонні розтрати

Поділитися
Рахункова палата заявила про неефективне використання Міністерством вугільної промисловості понад 200 мільйонів гривень коштів держбюджету на заходи з підготовки до ліквідації вугледобувних і вуглепереробних підприємств у Донецькій і Луганській областях. Про це в четвер, 18 листопада, йдеться у повідомленні Рахункової палати.
Рахункова палата заявила про неефективне використання Міністерством вугільної промисловості понад 200 мільйонів гривень коштів держбюджету на заходи з підготовки до ліквідації вугледобувних і вуглепереробних підприємств у Донецькій і Луганській областях. Про це в четвер, 18 листопада, йдеться у повідомленні Рахункової палати.Згідно з повідомленням, Мінвуглепром у 2008-2009 роках і 1 півріччі 2010 року провалив реалізацію заходів з підготовки до закриття шахт Донбасу, в результаті чого жодне з вугільних підприємств не закрито у визначені Кабінетом Міністрів терміни. «Через нехтування міністерством своїми прямими функціональними обов'язками мільйони бюджетних коштів, що призначені на дані цілі, використовувалися з грубими порушеннями чинного законодавства та неефективно», - сказано в повідомленні. За даними Рахункової палати, протягом 2008 року - 1 півріччя 2010 року понад 200 мільйонів гривень бюджетних коштів були використані не за цільовим призначенням. У повідомленні також відзначається, що незаконно було списано державне майно на суму понад 5,23 мільйона гривень, допущено затоплення обладнання більш ніж на 15 мільйонів гривень, розкрадання майна - на суму близько 0,5 мільйона гривень. Рахункова палата підкреслює, що на окремих шахтах, які готуються до ліквідації, триває видобуток вугілля, при цьому його собівартість у десятки разів вища за ціну реалізації вугілля. Згідно з повідомленням, аудитом встановлено, що Мінвуглепром при формуванні бюджетного запиту на 2008, 2009 і 2010 роки в порушення норм Бюджетного кодексу не подавав Міністерству фінансів належних обгрунтувань щодо обсягів фінансування, що призвело до істотного завищення потреби в державних коштах, які прямували на підготовку до ліквідації неприбуткових шахт. Рахункова палата підкреслює, що зараз необхідно розробити та прийняти нову держпрограму на наступні роки, яка відповідала б сучасним вимогам галузі. Нагадаємо, у липні Кабмін виділив Мінвуглепрому 286,138 мільйона гривень для фінансування проектів ліквідації шахт у 2010 році. Перелік містить 103 шахти, 2 шахтоуправління, 1 вугільний розріз, а також 1 держпідприємство в складі виробничого об'єднання з видобутку бурого вугілля.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі