Для боротьби з інфляцією Китай заборонив робити запаси нафти, вугілля й іншої найважливішої сировини. Держава також пообіцяла збільшити продажі нафти зі своїх резервів, щоб стримати зростання цін.Для боротьби з інфляцією Китай заборонив робити запаси нафти, вугілля й іншої найважливішої сировини. Держава також пообіцяла збільшити продажі нафти зі своїх резервів, щоб стримати зростання цін. Ці заходи вживають, щоб зменшити занепокоєння громадян з приводу швидкого зростання цін на продукти харчування та інші товари, зокрема, бензин. Інфляція в жовтні досягла 4,4 відсотки по відношенню до того ж місяця попереднього року, що є найвищим показником за останні 25 місяців. При цьому ціни на продовольство підскочили відразу на 10 відсотків.
Китайська влада зазначає, що постачання вугілля останнім часом почало знижуватися, хоча попит на цей товар зростає. Вугілля забезпечує близько три чверті вироблення електроенергії в країні. В основному його видобують на північному сході КНР і потім транспортують в індустріально розвинені приморські провінції.
Існують серйозні труднощі й з поставками нафтопродуктів, зокрема, з дизельним паливом. Його обсяг на ринку скоротився, оскільки через масову купівлю дизельних генераторів зріс попит. Закупівлі дизеля збільшилися після публікації вимог уряду з енергозбереження, які передбачають, зокрема, економію вугілля.
Уряд Китаю вже зажадав від нафтопереробних заводів збільшити обсяги продукції. У Пекіні підозрюють, що НПЗ намагаються притримати поставки, очікуючи підвищення регульованих державою цін на паливо. Міністерство торгівлі країни закликало місцеві влади і виробників проявити «відповідальність» та забезпечити поставки вуглеводневої сировини на ринок.