З його слів, у держави є два важелі впливу на ринок - це Держрезерв і агрофонд, але бюджет Аграрного фонду сьогодні більший у рази.
"Ми виходитимемо на Кабмін, звертатимемося до уряду з ініціативою збалансувати ситуацію, оскільки можливості і ресурси Держрезерву не задіяні на повну потужність для створення економічної, продовольчої, енергетичної стабільності", - повідомив він.
А.Лелюк нагадав, що в сферу управління Держрезерву входить 46 підприємств, також за словами глави відомства, саме ДП системи резерву у березні цього року допомогли впоратися з ситуацією необгрунтованого підвищення цін на борошно. "Зерно держрезерву, перероблене у борошно на наших підприємствах, дозволило утримати ціну на соціальні сорти хліба. Як бачимо увесь рік ціни на хліб також залишаються стабільними, і в цьому є заслуга Держрезерву теж", - сказав він.
О.Лелюк відзначив, що в бюджеті на 2012 рік на потреби Держрезерву передбачено всього 100 млн грн, але висловив сподівання, що ця цифра може бути переглянута, якщо будуть врегульовані газові питання між Україною і Росією. "Для виконання поставлених державою завдань нам потрібна сума в кілька разів більша", - вважає керівник відомства.