Індекс поточного особистого матеріального становища склав 41,9, що на 2,9 п. більше, ніж у вересні, індекс доцільності великих покупок встановився на позначці 58,8, що на 9,8 п. вище за показник минулого місяця
Натомість дещо зменшився індекс інфляційних очікувань: жовтневий показник 189 на 1,7 п. нижчий, ніж вересневий. У жовтні також поліпшилися очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців: індекс девальваційних очікувань зменшився на 5,3 п. - до значення 155,7.
"У жовтні 2016 року спостерігаємо різноспрямовані тенденції: індекс очікуваних змін особистого доходу зменшився, а індекс доцільності робити великі закупи зріс. Ці тенденції притаманні різним групам. Зменшення індексу очікуваних змін особистого доходу відбулося за рахунок мешканців невеликих міст (до 500 тисяч жителів) та груп старшого віку (45 років і більше). Водночас індекс доцільності робити великі закупи зріс серед мешканців великих міст (понад 500 тисяч жителів), у групі віком до 45 років та групі із доходом середнього і вище середнього рівня", - коментують аналітики GfK Ukraine.
Як свідчать дані опитування керівників підприємств, які НБУ провів у III кварталі 2016 року, більшість респондентів (68,4%) прогнозують, що обмінний курс гривні до долара в наступні 12 місяців буде в діапазоні 26-30 грн/долар. Середнє значення прогнозованого курсу склало 28,03 грн/долар.