Вони вводять ряд принципових змін в будівництві і реконструкції житла.
Зокрема, значно розширюється можливість розміщувати вбудовані та вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення: магазини, кафе, салони краси, відділення банків і т. п. Відтепер їх можна розміщувати на будь-яких поверхах житлових будинків. Раніше це дозволялося робити тільки до 3-го поверху включно.
Норма поширюється виключно на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов'язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік.
А ось об'єкти, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань, радіації і, житловим будинкам категорично протипоказані. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму і тому подібне.
Також нормами ДБН заборонено розміщувати в житлових будинках: готелі та хостели;
-
- Готелі та хостели;
- Магазини з сумарною площею понад 1000 кв. м;
- Спеціалізовані заклади і підприємства, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря;
- Спеціалізовані магазини будівельних, мастильних та інших товарів (наприклад, фарб, лаків, вогненебезпечних речовин і матеріалів);
- Майстерні з ремонту взуття та побутових машин і приладів площею понад 100 кв. м;
- Лазні, сауни, виробничі приміщення, похоронні бюро тощо.
Раніше повідомлялося, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розглядає можливість дозволити в державних будівельних нормах (ДБН) проектувати в житлових комплексах вбудовані школи. Однак з приходом нового уряду та реорганізацією міністерств ці проекти можуть бути відкладені або скасовані зовсім.
Як писало ZN.UA в Україні будівництво житла досі прямо фінансується різними способами за рахунок коштів населення.Приватні інвестори фактично позичають кошти забудовникам через здійснення попередньої оплати за майбутнє житло.