Євросоюз ставить під сумнів ефективність нового газопроводу ITGI Poseidon, який російські "Газпром", італійська Edison SpA і грецька DEPA SA планують провести по дну Чорного моря. Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович на прес-конференції в Баку, передає РБК.
"Це була лише декларація. Остаточного єдиного підходу і остаточної єдиної позиції щодо проекту поки немає. У будь-якому випадку ми повинні будемо оцінити його ефективність", – сказав Шефчович.
Він нагадав, що наявна інфраструктура використовується лише на 50%. "З урахуванням цього фактора ефективність проекту вже знаходиться під сумнівом", – додав віце-президент Єврокомісії.
В останні роки "Газпром" переслідували невдачі. В грудні 2014 року россійський монополіст був змушений відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. Пізніше в ході візиту до Туреччини президента РФ Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід "Турецький потік".
За задумом РФ, газопровід повинен був пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Однак і цей проект опинився під загрозою в кінці 2015 року із-за різкого погіршення російсько-турецьких відносин.
При цьому Греція не приховувала свого невдоволення з-за зриву будівництва "потоків". На сьогоднішній день 66% потреб цієї країни в енергоносіях покриває саме Росія. Детальніше про стосунки Греції та РФ читайте у проекті DT.UA – "Викрадення Європи".