В Європейському Союзі розглядають можливість створення зони вільної торгівлі з майбутнім Євразійським економічним союзом ("наступником" Митного союзу) лише у довгостроковій перспективі. Про це у Брюсселі заявив речник Єврокомісії з питань торгівлі Джон Кленсі, коментуючи ініціативу Росії про створення ЗВТ між ЄС і майбутнім Євразійським економічним союзом.
"Єврокомісія згодна розглядати ЗВТ між ЄС і Митним союзом (у майбутньому Євразійським економічним союзом. - ред.) у контексті довгострокової мети, але для цього має бути виконано багато умов", - сказав Кленсі, повідомляє "Укрінформ".
ТАКОЖ: Путін мріє про Митний союз від Атлантики до Тихого океану
ТАКОЖ: Євродепутат побачив, як Україна сама без Росії втілює ідею Путіна
Він зазначив, що в даний час ЄС не має офіційних відносин з Митним союзом, а структури Євросоюзу здійснюють лише технічні контакти з Євразійською економічною комісією з таких питань як фітосанітарні норми та інструменти торговельного захисту.
За інформацією представника Єврокомісії, російська сторона ж пропонує офіційному Брюсселю розглянути створення ЗВТ у перспективі до 2020 року.
Кленсі додав, що ЄС позитивно оцінює співробітництво з митними союзами, які хочуть лібералізації торговельних відносин, однак, на його переконання, Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану не належить до таких інтеграційних об'єднаннь. "В даний час лише один член Митного союзу (Росія - ред.) є членом СОТ. РФ і Митний союз також вдаються до багатьох обмежувальних заходів", - зауважив спікер Єврокомісії.
Він також акцентував увагу на неможливості створення зони вільної торгівлі між ЄС і Росією. Це відбулося у зв'язку зі створенням у 2010 році Митного союзу, до компетенції якого російська сторона передала багато своїх суверенних прав у сфері торгівлі. Зокрема, мова йде про тарифну політику, фітосанітарні норми, діяльність митниці.
Як повідомляло агентство, на саміті Росія-ЄС 28 січня у Брюсселі президент РФ Володимир Путін виступив з ініціативою створити зону вільної торгівлі між ЄС і майбутнім Євразійським економічним союзом.
3 посідає особливе місце у зовнішній торгівлі Росії - на частку ЄС за три квартали 2013 року припадало 49,5% товарообігу РФ. При цьому на частку країн СНД у січні-листопаді 2013 року припадало лише 13,5% російського товарообігу, а на країни Митного союзу ще менше - 7,0%. !zn
Читайте також:
The Financial Times: Путіну не вистачить грошей на відродження СРСР