У ЄБРР пояснили, що поки Україна не викорінить корупцію, європейських інвестицій у країні не буде

Поділитися
У ЄБРР пояснили, що поки Україна не викорінить корупцію, європейських інвестицій у країні не буде Корупція залишається основною перешкодою для інвестування в Україну
Незважаючи на всі намагання влади, іноземні інвестори вперто скаржаться на корупцію і несправедливі підходи до ведення бізнесу в Україні. Клименко обіцяє все виправити.

3 в Україні Шевкі Акюнер (Sevki Acuner) на конференції "ABC: Україна і партнери" у Києві в четвер, 13 червня.

"Необхідно створити бізнес-омбудсмена", - підкреслив представник ЄБРР. Він нагадав, що попередньо ця ініціатива обговорювалася з українським урядом та отримала схвалення.

Про те, що корупція є проблемою номер один у країні, заявив за результатами проведеного опитування і директор з розвитку бізнесу PricewaterhouseCoopers Енді Кузич (Andy Kuzich). "Треба орієнтуватися на філософію, що капітал є глобальним. Не захищайте інвесторів, а захищайте інвестиції", - закликав Акюнер.

Глава представництва ЄБРР також запропонував українській владі ставити чіткі кількісні завдання керівникам органів виконавчої влади і жорстко контролювати їхнє виконання. Він також висловив думку, що Україні варто більше приділяти уваги своїм сильним сторонам, наприклад, будівництву агробізнесу, який є візитною карткою країни.

- ЄБРР продовжить давати Україні 1 млрд євро на рік, якщо побачить реформи

Голова Міндоходів Олександр Клименко визнав, що корупція сьогодні є основним викликом для країни. "Два роки тому був виклик із ПДВ, ми вирішили питання і впровадили автоматичне відшкодування. Зараз виклик - корупція", - сказав він.

Міністр зазначив, що створений спеціальний інструмент громадського контролю за корупцією "Пульс податкової", і в його рамках 97% скарг вирішується протягом 1,5-2 днів.

У той же час президент польсько-української торгової палати Яцек Пєхота (Jacek Piechota) вказав на недолік такого підходу, бо незадоволені підприємці після подання офіційних скарг все одно змушені спілкуватися на місцях з цими ж чиновниками. За словами екс-міністра економіки Польщі, в цій країні для боротьби з корупцією було створено спеціальне антикорупційне бюро.

Як повідомлялося, на початку червня 2013 року Міндоходів повідомило про плани залучити до формування антикорупційної стратегії провідні міжнародні організації, серед яких Світовий банк (СБ), Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), Transparency International тощо. !zn

Читайте також:

Інвестиційна привабливість України 1,5 року залишається на стабільно низькому рівні

Боротися з корупцією у Міндоходів Клименку допоможуть СБ, ЄБРР і навіть Transparency International

Бізнес-омбудсмен принесе більше користі для держбюджету, ніж фінансова поліція, - експерт

Україна може залучити 40 млрд доларів інвестицій за рік, - посол США

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі