У випадку дії мораторію на продаж землі селяни й далі тікатимуть до міст-мільйонників чи на заробітки до сусідніх країн — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За роки незалежності в Україні зникло 427 сіл.

На важелях доля українського селянина, який у випадку запуску повноцінного ринку землі або стане багатим та процвітаючим, або й далі тікатиме до великих міст-мільйонників чи на заробітки до сусідніх країн. За роки незалежності в Україні зникло 427 сіл.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Валерій Клочок. На його думку, більшість селян не змогли домогтися виділення земельних паїв в натурі, а відтак опинилися в повній залежності від новоспечених орендарів.

Автор вважає, що відсутність антимонопольної політики держави в сільськогосподарському секторі, створення податкових преференцій та державних дотацій для великих агрохолдингів та експортерів с/г продукції стали причиною знищення фермерських малих та середніх господарств. У той же час запровадження великими гравцями у сільському господарстві сучасних технологій суттєво зменшило кількість найманих працівників та стало причиною збільшення безробіття на селі, а беззаперечний контроль формування місцевої політичної еліти з боку великих агрохолдингів призвів до того, що місцева влада в селах діє виключно в інтересах великих агровиробників.

"У випадку дії мораторію на продаж землі ми постаємо перед загрозою подальшого скорочення малого та середнього агробізнесу, масової міграції сільського населення в міста-мільйонники, виснаження земель для виробництва експортно-орієнтованої продукції з відносно низькою доданою вартістю та виведення капіталів в офшори і, звісно ж, нас чекає подальший занепад соціальної інфраструктури на селі й вимирання цих самих сіл", - підкреслює експерт.

Детальніше про проблеми сільськогосподарських виробників читайте у матеріалі Валерія Клочка "Українське село – розмінна монета при запуску ринку землі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі