У «війні» Ахметова і Банкової постраждав директор «ГарПок»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У «війні» Ахметова і Банкової постраждав директор «ГарПок» © ДП "Гарантований покупець"
Звільнений Петриковець планує оскаржити рішення уряду.

Директор ДП «Гарантований Покупець» Костянтин Петриковець заявив, що його звільнили з посади з політичних міркувань, оскільки він відмовився виконувати незаконні вказівки. Таке рішення Кабінет міністрів ухвалив на позачерговому засіданні 13 листопада.

«Мене звільнили за те, що я чесно та сумлінно виконував свою роботу. (…) Причиною звільнення стало те, що я відмовився виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел», - заявив він.

«Політичний тиск», за даними джерела ZN.UA, полягав у тому, що напередодні керівник «ГарПок» погодив виплату заборгованості держави перед усіма виробниками «зеленої» енергетики включно з ДТЕК Ріната Ахметова, з яким у Банкової наразі дуже напружені стосунки.

Загальний борг компанії перед «зеленими» становить 27,6 млрд грн. 12 листопада НЕК «Укренерго» спрямувало на рахунки «ГарПок» 19,3 млрд грн для часткового розрахунку за цими боргами.

За словами ексдиректора держпідприємства, «представники уряду» намагалися втрутитися у процес розподілу коштів, щоб не виплачувати їх ДТЕК Ахметова.

Довідка ZN.UA
Найбільшими виробниками «зеленої» електроенергії в Україні є: ДТЕК Ріната Ахметова (з часткою біля 25%), компанія Windcraft Карла Стурена, китайська CNBM (колишня Active Solar Клюєвих), VR Capital Річарда Дейтца, ICU Макара Пасенюка і Костянтина Стеценка, «Вітряні парки України» Максима Єфімова та Едуарда Мкртчана (син співвласника ІСД Олега Мкртчана).

Петриковець заявив, що оскаржуватиме звільнення в законному порядку та відстоювати свою ділову репутацію, професійну честь і гідність. 

Нагадаємо, 3 листопада Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) повідомив про намір вкласти $75 млн доларів в єврооблігації держкомпанії «Укренерго», що випущені на загальну суму $825 млн доларів. Кошти спрямують на нівелювання кризи з розрахунками в секторі відновлюваних джерел енергії в Україні.

Олігархи, більшість з яких набули цього статусу ще за часів пізнього Кучми, спокійно пережили всіх його наступників, швидко адаптуючи під себе кожну нову владу в країні. Люди з досвідом і хорошою пам’яттю інакше як з іронічною посмішкою не можуть слухати нинішні заяви про боротьбу з олігархами, що триває і неминуче завершиться перемогою. Хто з олігархів найбільш комфортно почувається зараз, у розпал чергової деолігархізації, читайте у статті Юлії Самаєвої «Осінь олігархів» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі