У вересні Україна почне переговори з МВФ про підписання нової програми - ЗМІ

Поділитися
У вересні Україна почне переговори з МВФ про підписання нової програми - ЗМІ © mignews.com.ua
Нову програму хочуть запустити вже наступної весни.

Під час візиту місії Міжнародного валютного фонду в Україну у вересні уряд має намір почати переговори про надання кредиту за новою програмою співпраці. Про це пишуть "Українські новини" з посиланням на джерело, "ознайомлене із планами українського уряду щодо майбутніх переговорів".

За інформацією видання, Україна має намір запропонувати МВФ надати нову програму Extended Fund Facility (EFF) на три роки.

"Щоб не переривати співпрацю з кредитором, Київ хоче, щоб вона запрацювала відразу після закінчення діючої EFF, термін якої закінчується в березні 2019 року. У МВФ чудово розуміють, що без продовження фінансової підтримки Україна не зможе виплатити в наступні два роки за зовнішніми боргами майже $ 18 млрд, і позитивно налаштовані на переговори", - йдеться в матеріалі.

Розмір нової програми поки не відомий, проте мова може йти про суму, яку Україна не вибрала за чинною EFF - тобто, приблизно $ 9-10 млрд. У випадку угоди МВФ на нову програму, в уряді можуть запропонувати варіант продовжити діючу EFF, ще на рік.

Зазначимо, що з березня 2015 за програмою EFF Україна отримала від МВФ $ 8,7 млрд із загальної суми в $ 17,5 млрд.

На сьогоднішній день Україна для отримання чергового траншу виконала всі умови, крім однієї - ціна газу для населення не зросте до рівня імпортного паритету. Якщо дотримуватися узгоджених з МВФ умовам, то ціна газу для населення з жовтня поточного року може зрости майже вдвічі, однак уряд категорично відмовляється від цього.

Як пише в своїй статті для DT.UA Павло Гайдуцький, у 2000-2004 рр. Україна зовсім не брала кредити у МВФ, а взяті раніше (4,3 млрд дол.) повністю погасила. За 2005-2009 рр. у МВФ були запозичені 10,6 млрд дол., а за 2014-2017 рр - ще 12 млрд. Всього за 13 років (2005-2017 рр.) Україна отримала від МВФ 26,6 млрд дол. Це в шість разів більше, ніж за попередні 13 років (1991-2004).

Повідомлялося, що Україні в найближчі роки буде потрібно нова програма підтримки Міжнародного валютного фонду. Великі ризики пов'язані із зовнішніми платежами країни – ймовірно, що необхідно буде перекредитувати 100% зобов'язань.

Детальніше про порівняння розвитку української економіки в різні періоди читайте в матеріалі Павла Гайдуцького "Сага про українські реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі