За інформацією видання, Україна має намір запропонувати МВФ надати нову програму Extended Fund Facility (EFF) на три роки.
"Щоб не переривати співпрацю з кредитором, Київ хоче, щоб вона запрацювала відразу після закінчення діючої EFF, термін якої закінчується в березні 2019 року. У МВФ чудово розуміють, що без продовження фінансової підтримки Україна не зможе виплатити в наступні два роки за зовнішніми боргами майже $ 18 млрд, і позитивно налаштовані на переговори", - йдеться в матеріалі.
Розмір нової програми поки не відомий, проте мова може йти про суму, яку Україна не вибрала за чинною EFF - тобто, приблизно $ 9-10 млрд. У випадку угоди МВФ на нову програму, в уряді можуть запропонувати варіант продовжити діючу EFF, ще на рік.
Зазначимо, що з березня 2015 за програмою EFF Україна отримала від МВФ $ 8,7 млрд із загальної суми в $ 17,5 млрд.
На сьогоднішній день Україна для отримання чергового траншу виконала всі умови, крім однієї - ціна газу для населення не зросте до рівня імпортного паритету. Якщо дотримуватися узгоджених з МВФ умовам, то ціна газу для населення з жовтня поточного року може зрости майже вдвічі, однак уряд категорично відмовляється від цього.
Як пише в своїй статті для DT.UA Павло Гайдуцький, у 2000-2004 рр. Україна зовсім не брала кредити у МВФ, а взяті раніше (4,3 млрд дол.) повністю погасила. За 2005-2009 рр. у МВФ були запозичені 10,6 млрд дол., а за 2014-2017 рр - ще 12 млрд. Всього за 13 років (2005-2017 рр.) Україна отримала від МВФ 26,6 млрд дол. Це в шість разів більше, ніж за попередні 13 років (1991-2004).
Повідомлялося, що Україні в найближчі роки буде потрібно нова програма підтримки Міжнародного валютного фонду. Великі ризики пов'язані із зовнішніми платежами країни – ймовірно, що необхідно буде перекредитувати 100% зобов'язань.
Детальніше про порівняння розвитку української економіки в різні періоди читайте в матеріалі Павла Гайдуцького "Сага про українські реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".