У Туреччині запустили Трансанатолійський газогін

Поділитися
У Туреччині запустили Трансанатолійський газогін Україна готова купувати азербайджанський газ, який постачатиметься транзитом через Туреччину та країни Євросоюзу © president.gov.ua
Президент Порошенко відзначив роль газопроводу TANAP для енергетичної безпеки Азербайджану, Туреччини і Європи.

У Туреччині у вівторок, 12 червня, відбулася урочиста процедура введення в експлуатацію Трансанатолійського газопроводу (TANAP), через який Азербайджан постачатиме газ до Туреччини і країни Європи. В церемонії брали участь президенти Туреччини, Азербайджану, України, Сербії, а також прем'єр-міністр Болгарії.

Президент України Петро Порошенко наголосив на важливості диверсифікації поставок енергоносіїв для енергетичної безпеки, підкресливши, що газопровід TANAP поліпшує становище Азербайджану, Туреччини та європейських держав.

"TANAP стане значним внеском у добробут всього регіону, і це не просто новий проект, а новий етап освоєння газу", - цитує Порошенка прес-служба Адміністрації президента України.

Порошенко також повідомив про готовність України купувати азербайджанський газ, який постачатиметься транзитом через Туреччину і країни Євросоюзу.

"Україна повністю підтримує цей проект. І сьогодні ми погодилися, що будемо щасливі диверсифікувати наші джерела енергії і отримувати з TANAP через Болгарію і Румунію постачання газу", - уточнив президент.

Порошенко запевнив, що Україна підтримує не тільки TANAP, але й інші життєздатні європейські проекти диверсифікації постачання вуглеводнів.

"Ми розраховуємо на підтримку Туреччини та Азербайджану додаткових поставок енергоресурсів в Україну альтернативними маршрутами. Я вірю, що найближчим часом ми знайдемо можливості для залучення природного газу з Азербайджану, Каспійського моря не тільки до Україну, а всього регіону, пов'язаного з українською газотранспортною системою", - підсумував український президент.

Туреччина і Азербайджан почали будівництво газопроводу TANAP у березні 2015 року. До Туреччини газ потрапить уже в 2018 році, а після завершення будівництва Трансадріатичного газопроводу (ТАР) газ надійде і до Європи, приблизна дата - початок 2020 року.

Акціонерами проекту TANAP є SOCAR (51%), SOCAR Turkiye Enerji (7%), BOTAS (30%), BP (12%). Вартість проекту оцінюють приблизно у 8 млрд доларів.

Початкова пропускна здатність трубопроводу TANAP складатиме 16 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Близько шести мільярдів кубометрів постачатиметься до Туреччини, а решта - до Європи. "Південний газовий коридор" є одним з пріоритетних для Євросоюзу проектів, який передбачає транспортування газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину. У перспективі пропускна здатність TANAP може бути доведена до 31 млрд кубометрів на рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі