У Торговельній промисловій палаті закликають прийняти закон щодо регулювання стосунків мереж супермаркетів та постачальників продуктів

Поділитися
У Торговельній промисловій палаті закликають прийняти закон щодо регулювання стосунків мереж супермаркетів та постачальників продуктів

У Торговельній промисловій палаті закликають прийняти закон щодо регулювання стосунків мереж супермаркетів та постачальників продуктів, адже перші заборгували вітчизняним виробникам продовольчої продукції понад 5 млрд грн. Таку пропозицію виказав у колонці для «Інтерфакс-Україна» член Української ради бізнесу, перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

Він пише, що всупереч антимонопольному законодавству та всім запобіжникам, встановленим проти недобросовісної конкуренції, національні торгові мережі посіли монопольне становище на ринку, займаючи понад 70%, та почали встановлювати власні умови, які згубно впливають на виробників агропромислової продукції.

«Попри норми європейських директив, які обмежують граничний термін розрахунків 60 днями, постачальники змушені чекати 90, 120, а часом – і 180 днів. Для виробників це означає хронічну нестачу обігових коштів і необхідність додаткового кредитування. Для мереж – безвідсотковий кредит, яким вони безкоштовно користуються необмежений час. За різними підрахунками, йдеться про близько 5 млрд доларів, якими рітейл користується на свій розсуд, затримуючи розрахунки з постачальниками», - зазначає він, додаючи про системи штрафів та додаткових виплат.

Наслідком такої політики рітейлерів є можливість встановлення торгової націнки на рівні 40%, а подекуди і 60%, у той час як вона повинна складати 15-25%.

Для вирішення цієї проблеми Непран пропонує державі втрутитися на законодавчому рівні та використати досвід Європейського Союзу, у якому проблема монополізації ринку харчових продуктів великими мережами супермаркетів вирішена за допомогою відповідної директиви.

«Зокрема, зобов’язати торгові мережі щонайменше вчасно розраховуватися з постачальниками, не дискримінувати їх у порівнянні з іноземними виробниками, обмежити розмір штрафів та санкцій та прибрати масу інших речей, які вигідні лише одній стороні», - зазначає він.

За його словами, роботу у відповідному напрямку вже ведеться, нещодавно цю тему обговорювали на круглому столі, де були присутні представники профільних комітетів Верховної Ради, підприємств-виробників, провідних бізнес-асоціацій. Учасники погодилися, що вітчизняні виробники та переробники аграрної продукції опинилися в невигідних умовах. Присутні парламентарі підтвердили, що готові працювати над законодавчим посиленням торговельного захисту виробників, зокрема – у стосунках з торговими мережами.

Нагадаємо, раніше навести лад на ринку української роздрібної торгівлі продуктами харчування закликав бізнесмен Денис Парамонов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі