У світі припиняється видобуток нафти марки Brent, яка дала назву еталонній нафтовій суміші

Поділитися
У світі припиняється видобуток нафти марки Brent, яка дала назву еталонній нафтовій суміші Платформи з видобутку нафти поступово виводяться з експлуатації © depositphotos / Iurii
У складі еталонної нафтової суміші Brent не стане нафти, яка дала їй назву

У 2020 році буде повністю припинено видобуток нафти марки Brent, яка на піку її видобутку стала еталоном: від її ціни відлічувалися ціни на інші сорти нафти. Однак обсяги видобутку Brent поступово наближаються до нуля.

Таким чином, у складі еталонної нафтової суміші Brent не стане нафти, яка дала їй назву, передає Капітал з посиланням на Wall Street Journal. У наступному році компанія Royal Dutch Shell повністю припинить видобуток на родовищі Brent в Північному морі між Шетландськими островами і Норвегією.

Розташоване на глибині 140 м 186 км від берегів Шотландії родовище було відкрито в 1971 році і вважалося тоді одним з найбільших у світі. Знахідка отримала назву на честь чорної казарки (brent goose), яка живе в Північному морі, і вже в 1975 році тут почали видобуток нафти і газу. Обсяги видобутку постійно зростали, в 1982 році з родовища, на якому одна за одною були встановлені чотири платформи (Alpha, Bravo, Charlie і Delta), викачували понад 500 тис. бар. нафти на добу. На початку 1990-х років родовище забезпечувало 13% потреб Великобританії нафти і 10% - в газі.

"Вона була наріжним каменем для галузі протягом сорока з гаком років", - цитує WSJ віце-президента Royal Dutch Shell по розвідці і видобутку Стіва Фимистера.

Проте в кінці 1990-х років обсяги видобутку самої Brent різко впали, і еталон перетворили в суміш, додавши до нього нафту з інших родовищ Північного моря: Forties and Oseberg - у 2002 році, Ekofisk - у 2007-му, Troll - в 2018-му. Частка Brent в отриманій суміші BFOET продовжувала падати, і Royal Dutch Shell поступово виводила з експлуатації встановлені на родовищі платформи. Delta припинила видобуток в грудні 2011 року, Alpha і Bravo - в листопаді 2014 року.

Зараз, за даними Royal Dutch Shell, частка Brent у складі BFOET становить лише близько 1%, і вже у 2020 році - після виведення з експлуатації платформи Charlie - її видобуток повинен припинитися.

За даними Royal Dutch Shell, за роки розробки родовища Brent на ньому було видобуто понад 2 млрд. бар. нафти і близько 161 млрд куб. м газу.

Нагадаємо, контракт на транзит нафти між "Укртранснафтою" і російською "Транснафтою" повинен бути автоматично продовжений на наступний рік. Про це йдеться в проспекті емісії єврооблігацій НАК "Нафтогаз України", повідомляє Enkorr.

Зазначається, що угода про транзит нафти діє до 31 грудня цього року, а потім автоматично продовжується на кожний наступний рік, якщо одна із сторін не повідомить іншій про його розірвання з попереднім повідомленням за 6 місяців до початку нового періоду.

"Ні одна зі сторін не надіслала повідомлення про припинення, і угоду про транзит нафти буде продовжено автоматично", - йдеться в документі.

Чинний контракт між "Укртранснафтою" і "Транснефтью" було укладено 16 листопада 2004 року. Цим контрактом не визначено обов'язкові фіксовані обсяги прокачування нафти, вони залежать від безлічі факторів, включаючи параметри контрактів російських виробників з європейськими покупцями.

У повідомленні уточнюється, що ставка тарифу за контрактом визначається додатковими угодами.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі