В Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму завершились усні слухання в об'єднаній справі за взаємними позовами НАК "Нафтогаз України" та російського ПАТ "Газпром" щодо контракту на постачання газу до України.
"Під час усних слухань сторони здійснили доповіді щодо своїх правових позицій, перехресний допит свідків та експертів обох сторін. Очікується, що у листопаді сторони надішлють трибуналу резюме за підсумками усних слухань (post-hearing brief)", - йдеться в повідомленні прес-служби НАК "Нафтогаз".
В "Нафтогазі" зазначили, що остаточне рішення за контрактом на постачання газу очікується до 31 березня 2017 року.
Усні слухання за транзитним контрактом розпочнуться у Стокгольмі наприкінці листопада цього року.
Нагадаємо, 25 вересня в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма розпочався процес між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом".
Претензії "Нафтогазу" до "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі за двома позовами – за постачання газу і за контрактом на транзит – складають понад 26,6 млрд доларів, претензії російської сторони – 38,7 млрд доларів.
"Нафтогаз" за "транзитним" позовом вимагає передати його права та обов'язки за транзитним договором оператору ГТС – компанії "Укртрансгаз" відповідно до вимог Третього енергопакету, а також змінити методику розрахунку транзитного тарифу відповідно до європейських стандартів і положень енергетичного і антимонопольного законодавства України та ЄС.
Щодо контракту на постачання газу, вимоги "Нафтогазу" пов'язані із закупівлями газу з 2010 року (після першого звернення до "Газпрому" з пропозицією привести ціни у відповідність з поточним ринковим рівнем згідно з умовами контракту) до 2014 року за цінами вище ринкових.
Раніше голова правління "Нафтогазу"Андрій Коболєв, повідомив, що є надія на справедливе рішення Стокгольмського арбітражу.
За його словами, у "Нафтогазу" є і альтернативний план, на випадок програшу в суді: "У нас є план Б", який, природньо, ми не можемо розкривати. Але аудитори, які оцінювали ризик за трьома варіантами - нічия, перемога і програш, підрахували, що чисельна ймовірність перемоги вище 50%. Тому ми відчуваємо себе відносно впевнено. Якщо б ми не відчували себе впевнено, то використали б іншу тактику дій. Але, враховуючи важливість всього цього, команда "Нафтогазу" планує найближчі півтора місяці присвятити максимум часу саме Стокгольму".
Повне інтерв'ю Алли Єрьоменко з Андрієм Коболєвим читайте у випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".