Незважаючи на те, що США позитивно оцінюють динаміку реформ в Україні, країні все ж необхідно виконати свої зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом для отримання наступного траншу, у чому Києву варто докласти максимум зусиль, заявив у вівторок у Вашингтоні в. о. заступника помічника державного секретаря США з питань Європи і Євразії Джордан Ендрюс, передає Укрінформ.
"Незважаючи на значні кроки України вперед у процесі реформування, треба ще багато чого зробити... Виконання вимог щодо отримання наступного траншу МВФ могло б стати одним з найважливіших сигналів з боку України, що вона продовжує залишатися прихильником реформ", - зауважив Ендрюс, коментуючи позицію США перед конференцією з питань реформ в Україні "Двигун змін", яка відбудеться у Копенгагені.
У контексті цього питання Ендрюс зазначив, що створення в Україні Антикорупційного суду "є одним з головних питань" двосторонніх переговорів між Україною та МВФ.
"Якщо вимоги МВФ будуть задоволені, ми також будемо задоволені", - зауважив Ендрюс.
Також Ендрюс заявив, що Сполучені Штати та інші країни Заходу очікують від України конкретних кроків, які ліквідують економічний і політичний вплив в країні олігархів, щоб "виконати прагнення Революції Гідності і створити краще майбутнє для України".
Представник американського відомства також підкреслив, що відносини між Україною і США є "глибокими, міцними і дуже активними" і ґрунтуються на постійних контактах, у тому числі на високому державному рівні.
Повідомлялося, що глава місії МВФ в Україні Рон ван Руден направив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману лист, в якому попередив про можливий зрив траншу.
У свою чергу, вже колишній міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що Україна зможе домовитися про черговий транш МВФ найближчим часом і отримати транш саме пізніше липня.
На думку автора DT.UA, відсутність фінансової підтримки МВФ ускладнить рефінансування понад $ 20 млрд суверенного і гарантованого державою боргу з термінами погашення у 2018-2020 роках. А виліт з програми Фонду закриє доступ України на зовнішні ринки запозичень, не дозволивши знайти там відсутні кошти.
Детальніше про взаємодію України з МВФ читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Пастка для переможця" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".